Malmö 2024

V Malmö Areně již třetí den zkouší semifinalisté Eurovize 2024

Další část semifinalistů si také vyzkoušela eurovizní stage v Malmö.

Ani jsme se pořádně nestačili rozkoukat a polovina semifinalistů již má své první zkoušky za sebou (den první a den druhý). S dnešním dnem se brány Malmö Areny otevřely také semifinalistům z druhého semifinále a my se můžeme nyní společně podívat, co si pro nás připravili.

Malta odstartuje druhé semifinále a asi se nejvíce bude podobat vystoupení k písni SloMo od Chanel před dvěma lety. Sarah Bonnici přináší s písní Loop jedno z letošních nejtanečnějších vystoupení. Mnohé choreografické prvky vám zcela jistě budou povědomé, na sobě má stříbrný trikot, doprovází jí čtveřice tanečníků v černém. Barevně by se dala vypíchnout modrá a růžová, nebudou chybět kreativní světla ani trocha té pyrotechniky.

Besa z Albánie má rozhodně výrazné šaty, které mezi ostatní nezapadnou, otázkou ale je, nakolik je to vhodné k dané písni. Šaty jsou modré s černými a bílými prvky. Besu při písni Titan doprovází trojice tanečnic, jeden vokalista a jedna vokalistka, kteří budou přítomni přímo na stagi. Rozhodně zde čekejme zajímavou hru se světly, modrou barvu v kontrastu s černou a v části vystoupení i na pozadí bude trocha červené. Mezi favority však Besa rozhodně nepatří.

Řecká reprezentantka Marina Satti se již před zkouškami nechala slyšet, že by své vystoupení měla ráda bez střihů, tedy na jeden záběr, jako jsme u ní zvyklí i u jiných videoklipů. To však v tuhle chvíli nemůžeme ještě posoudit. Marina má na sobě úsporné šaty s bílým svrškem a stříbrnou nabíranou sukní. Doprovod jí trojice tanečníků a jedna tanečnice, všichni v černém. Barevně se dá vypíchnout bílá a tyrkysová, ale určitě to nebudou jediné barvy řeckého vystoupení k písni Zari. Řecko narozdíl od Albánie k favoritům na postup patří a tohle vystoupení tento fakt jen podpoří.

Švýcarský reprezentant Nemo zůstává věrný svému extravagantnímu stylu, který jsme mohli vidět během pre-parties. Jejich kostým však je odlišný, rozhodně v něm musí být velké horko, protože se jedná o růžovo-bílé chlupaté prvky v horní části kostýmu a také u bot. Na jevišti Nemo mají jakýsi talíř, po kterém přebíhají a převažují se, takže doufáme, že vše bude bezpečné a nedojde k nějaké nehodě. Pokud pomineme kostým, tak dominantní barvy jsou bílá, modrá a trocha oranžové. Především po vokální stránce zůstávají Nemo na špici letošního ročníku a jsou tak hlavním favoritem na celkové vítězství se svou písní The Code.

První zkouška čekala také na českou reprezentantku Aiko s písní Pedestal. Její první zkoušce jsme se věnovali v samostatném článku.

Rakouská krasavice Kaleen je při své písni We Will Rave přeci jen o něco více oblečená, než jak jsme viděli během předešlých pre-parties. A tentokrát již není sama, ale doprovází ji čtveřice tanečníků v černém, stejně jako trikot, co má na sobě Kaleen, ta ho má ale doslova vyšperkovaný různými blyštivými kamínky. Barevně je k vidění kromě černé bílé světlo a nádech modré, rozhodně čekejme velké množství tance a hry se světly, ale zůstává otázkou, nakolik zvládne Kaleen během vystoupení zpívat, protože to byla největší slabina jejích vystoupení na pre-parties.

Saba z Dánska zůstává věrná názvu své písně Sand a na jevišti se objeví skutečný písek. Z fotografií a krátkého videa ale není zcela jasné, nakolik bude při vystoupení použitý. Saba na sobě má bílé šaty, stejně jako v národním kole, stojí na malém pedestalu a zde se dočkáme kromě hry se světly také červeného paprsku, ale nebojte se o Sabu, na laser to nevpadá, takže vše bude určitě bezpečné. Světla budou využita v kombinaci červené a modré, obě ve světlých odstínech. Jelikož na jevišti není kromě Saby nikdo, vše bude muset utáhnout ona sama a světla okolo. Dánsko na postup do finále však čeká již 5 let, naposledy bylo Dánsko ve finále v roce 2019, ale ani letos nemá nic jisté.

Na závěr první poloviny druhého semifinále se představilo duo Ladaniva z Arménie se svou písní Jako. Jejich vystoupení po všech předchozích vypadá velice prosvětleně, protože mu dominuje žlutá barva, oblečení všech vystupujících je pak primárně bílé, ale doplněné o různé národní vzory. Duo je na jevišti doplněno o další čtyři muzikanty, takže se můžeme těšit na bicí, kytary, saxofon i flétnu. Tohle vystoupení na vás jednoznačně dýchne lidovou atmosférou a věříme, že vás nenechá ani chvíli v klidu.

Co si myslíte o první polovině druhého semifinále letošní Eurovize? Na videa ze všech zkoušek se můžete exkluzivně podívat na oficiálním TikToku.

@eurovision

The choreography on day 3 left us all dizzy! ✨ #Eurovision2024

♬ original sound – Eurovision

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..