Malmö 2024Na místěNovinky

První zkoušky Česka

Aiko dnes poprvé vyzkoušela stage v Malmö naživo.

Dnešní den patří prvním zkouškám druhého semifinále a mezi prvními tak byla na stagi v Malmö i naše reprezentantka Aiko.

Za kostýmem Aiko na letošních pre-parties i samotné Eurovizi stojí mladý návrhář Lukáš Macháček. Aiko i její čtveřice tanečnic na sobě mají černé úbory, které jsou v oblasti hrudníku síťované, takže se zdá, že místy odhalují až příliš. Celé vystoupení působí tmavě, dominantní barvou je černá, se kterou jdou v ruku v ruce světla a světelná show, za kterou stojí jako v posledních letech Matyáš Vorda. Z barev se také objeví červená a nesmíme ani zapomenout na modrou barvu, kterou najdeme na pramíncích vlasů, které jsou pro Aiko téměř „aikonické“.

Z fotografií od české delegace přímo v Malmö víme, že jsme letos využili kapacitu šesti účinkujících na maximum a kromě čtveřice tanečnic tak Aiko ještě doplní vokalistka, pravděpodobně mimo hlavní stage. To byla jedna z mnohých rad, které se objevily po českém národním kole ESCZ a je tak příjemné zjištění, že možná bylo přihlédnuto i k těmto názorům. Rostoucí pěveckou kvalitu však Aiko potvrzovala již v uplynulých týdnech během své promo tour v rámci pre-parties v Madridu, Barceloně, Nizozemsku a Londýně a v sobotu 4. května ještě vystoupí v Kodani, kde to bude mít z Malmö opravdu kousíček.

Aiko a česká delegace také letos využijí i boxy nad stagí, což rozhodně bude zapamatovatelný prvek. Na promítané grafice budou záběry na kapelu. Nejedná se však o jednou výjimečnou věc. Čeští fanoušci se totiž letos dočkají dokonce pyrotechniky, přesněji řečeho ohňových efektů, což v našem případě rozhodně není nic samozřejmého. Vystoupení k písni Pedestal tak završí celou cestu pěti fázemi smutku – zatímco první čtyři fáze byly použity během pre-parties (popírání, hněv, smlouvání a deprese), eurovizní vystoupení by mělo vyjadřovat smíření se se skutečností a návrat k normálu. Zůstane tak jedině otázkou, jestli se k normálu Aiko vrátí již po semifinále, nebo si svou eurovizní cestu protáhne o pár dní až do sobotního finále.

@eurovision

You say icon, we say @Aikomakesmusic! Either way, there’s no coming down off that Pedestal 🇨🇿 #Eurovision2024

♬ original sound – Eurovision

3 komentáře: „První zkoušky Česka

  • Všechny outfity na preparties byly naprosto úžasné, ale tento?! Nějak mi to k Aiko nesedí a nepřijde mi to dostatečně výrazné a lichotivé. Snad to v televizi vynikne tím správným směrem.

    Reagovat
  • Nevím, všude čtu, jak propaguje nahoru, přitom má reálně na sobě stejně oblečení jako třeba Island… Možná bych přidal kamínky do stracena, aby to teda nebylo o bradavkách (i když mě to nepobuřuje). Za mě to bude dobré vystoupení

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..