Malmö 2024Na místě

Předpovědi finále Eurovize 2024

Náš tým redaktorů představuje své tipy na vítěze Eurovize 2024!

Vždy den před přímým přenosem semifinále či finále Eurovize se koná tzv. jury show, tedy přenos, který je vysílán pouze do jednotlivých televizních společností, které jsou členy EBU a účastní se Eurovize. Tam sedí pospolu pětice porotců, která právě během těchto přenosů rozdává své body. O polovině výsledků je tak rozhodnuto již v pátek večer. My se však detailní výsledky dozvíme až v noci ze soboty na neděli, kdy bývají publikovány na oficiálním webu Eurovize. Určitě se jim budeme věnovat posléze v samostatném článku.

Přímo v místě konání Eurovize v Malmö máme našeho redaktora Vladimíra, který tyto jury show pečlivě sleduje. Zbytek našeho redaktorského týmu letos hlídá dění v zákulisí Eurovize pouze v rámci online press centra či dostupných záznamů ze zkoušek.

předpovědích prvního semifinále byl nejúspěšnější náš šéfredaktor Josef, který správně odhadl všech 10 kvalifikantů, Honza, Pavel, Ondra a Štěpán pak správně trefili 9 z 10, pomyslný bronz si pak za své tipy prvního semifinále odnáší Mirek, Dominik a Vladimír, kteří správně odhadli 8 z 10 postupujících. V případě čtvrtečního druhého semifinále se nejlépe dařilo Vladimírovi a Ondrovi, kteří správně odhadli 9 z 10 postupujících, pak se seřadila pětice Honza, Pavel, Dominik, Josef a Štěpán s 8 správnými postupujícími a na pomyslném třetím místě skončil Mirek, kterému vyšlo 7 z 10 tipů na postup.

Pokud tyto tipy z obou finále sečteme, tak nejlépe si vedl stejně jako v minulém roce Ondřej, letos to bylo se skóre 18 z 20 správných finalistů, se stejným skóre si svou reputaci z minulého roku vylepšil náš šéfredaktor Josef. Pomyslná stříbrná příčka v těchto odhadech čítá kvarteto ve složení Hozna, Štěpán, Pavel a Vladimír, kteří správně odhadli 17 z 20 finalistů. Na třetím místě skončil náš admin Dominik se 16 správnými tipy a pořadí uzavírá s 15 správnými kvalifikanty Mirek. V každém případě byl celý náš tým ve svých předpovědích víceméně úspěšný.

Pojďte se podívat, kdo by dnešní finále podle našich reportérů mohl vyhrát a kdo by se za ním mohl seřadit v prestižní TOP 10.

Pomyslným vítězem naší redakce je bezesporu Baby Lasagna z Chorvatska, kde se nás všech 8 shodlo na umístění v TOP 3. Další shoda pak panuje u dvojice Izrael a Švýcarsko, které všichni čekáme v TOP 10, ale u obou případů vždy jen 7 z 8 tipuje umístění v TOP 3. Další zajímavá shoda pak panuje u dvou zemí, které jsou ve finále automaticky a to jsou Francie a Itálie, které všichni tipují na TOP 10 a dokonce každá z těchto zemí má na kontě po jednom umístění v TOP 3. Z dalších zemí pak již kompletní shodu najdeme jen u Ukrajiny a Irska, které celá redakce ESC Areny očekává v TOP 10. Dále pak 5 z 8 redaktorů tipuje konečnou TOP 10 pro domácí Švédsko, 4 z 8 očekávají v TOP 10 Finsko a velký počet zemí pak posbíral tři tipy na umístění v TOP 10 – Řecko, Spojené království, Portugalsko a Arménie. Po jednom zářezu v TOP 10 má pak Gruzie, Norsko a Španělsko.

Souhlasíte s našimi předpověďmi? Kdybyste vy měli tipovat stejně jako my, kdo by se podle vás měl letos umístit v TOP 3 a kdo ve zbytku TOP 10?

Jeden myslel na “Předpovědi finále Eurovize 2024

  • Je to bohužel obraz dnešní pkrivene EVropiy a i značně části západního světa.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..