Malmö 2024Na místě

Předpovědi prvního semifinále Eurovize 2024

Kdo nejspíše postoupí dnes večer do sobotního finále Eurovize 2024?

Vždy den před přímým přenosem semifinále či finále Eurovize se koná tzv. jury show, tedy přenos, který je vysílán pouze do jednotlivých televizních společností, které jsou členy EBU a účastní se Eurovize. Tam sedí pospolu pětice porotců, která právě během těchto přenosů rozdává své body. Tedy tak vše platilo do minulého roku. Od Eurovize 2023 poroty v semifinále nehlasují, takže se z původní jury show stala jen další generální zkouška na živý přenos.

Přímo v místě konání Eurovize v Malmö máme našeho redaktora Vladimíra, který tyto jury show pečlivě sleduje. Zbytek našeho redaktorského týmu letos hlídá dění v zákulisí Eurovize pouze v rámci online press centra či dostupných záznamů ze zkoušek. Pojďte se tedy podívat, kdo by prošel do sobotního finále podle našich reportérů.

Celková shoda u nás panuje na šesti kvalifikantech – Kypru, Litvě, Irsku, Ukrajině, Chorvatsku a Finsku. Pomyslné dělené sedmé a osmé místo patří Portugalsku a Lucembursku, které tipuje na postup 7 z 8 redaktorů. Pomyslnou TOP 10 by v našich predikcích doplnila Austrálie a Srbsko, které tipuje na postup 5 z nás. Před branami finále by pak se čtyřmi tipy na postup skončilo Polsko, ale také Slovinsko, které na postup tipují pouze tři redaktoři. Pomyslné třinácté místo pak s jedním tipem zůstává Ázerbájdžánu a zbylé dva státy – Island a Moldavsko – na postup netipuje nikdo z našeho týmu.

Na celkového vítěze prvního semifinále většina z nás tipuje i bookmakery favorizovaného Baby Lasagnu z Chorvatska a jeden z nás si myslí, že vítězem semifinále bude duo alyona alyona a Jerry Heil z Ukrajiny.

Souhlasíte s volbou našich redaktorů? Myslíte si, že se bude výsledek dnes večer shodovat s našimi předpověďmi?

Jeden myslel na “Předpovědi prvního semifinále Eurovize 2024

  • Moje předpověď:
    Kypr – Srbsko – Litva – Irsko – Ukrajina – Chorvatsko – Slovinsko – Austrálie – Lucembursko

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..