Malmö 2024Novinky

Joost Klein nevystoupí ve finále Eurovize 2024

Nizozemsko bylo dnes z letošního finále Eurovize 2024 oficiálně diskvalifikováno!

Již během pátečních zkoušek se začaly šířit nepotvrzené a nepodložené informace o tom, proč Joost Klein nevystoupil na odpolední generální zkoušce. Při večerní jury show byla namísto živého vystoupení puštěna nahrávka ze čtvrtečního semifinále. Na oficiální vyjádření ze strany organizátora Eurovize EBU se stále čekalo. Jednání probíhala ještě v sobotu dopoledne a krátce po poledni přišlo konečně oficiální vyjádření k incidentu, o kterém se od pátku dohadují téměř všichni eurovizní fanoušci.

Dle vyjádření od EBU vyšetřuje švédská policie incident, který po čtvrtečním semifinále nahlásila žena z produkčního týmu. Vyšetřování sice stále probíhá, ale jelikož švédská televize SVT i EBU jakožto hlavní organizátor Eurovize zaručuje celému štábu a týmu pracujícímu na Eurovizi bezpečné pracovní prostředí a prosazuje politiku nulové tolerance takového chování, bylo přistoupeno ke kroku, který na Eurovizi nemá obdoby. Nizozemsko bylo z finále letošní Eurovize diskvalifikováno a Joost Klein tak dnes večer nevystoupí. Ve finále tak bude soutěžit pouze 25 písní.

Evropská vysílací unie také dodává, že do tohoto incidentu nebyl nijak zapojen ani jiný soutěžící na Eurovizi ani žádný jiný člen ostatních delegací, ačkoliv se na mnohých informačních serverech zabývajících se Eurovizí od včerejška šíří zprávy, které naznačují opak.

3 komentáře: „Joost Klein nevystoupí ve finále Eurovize 2024

  • Já se přiznám, že nerozumím ani závěru tohto článku – vy tam napíšete, že: „se na mnohých informačních serverech zabývajících se Eurovizí od včerejška šíří zprávy, které naznačují opak.“ A teď bych tedy čekal jaký opak? Chápu, že je to z „druhé ruky“ a nemáte to potvrzeno, ale pak to tam nepiště vůbec. Nebo máte indicie, jak to mohlo být a pak to dát do uvozovek nebo jinak zdůraznit nepotvrzené informace. A stejně tak nerozumím, proč nejsou z české strany informace a potenciálním zástupu Ako ve finále. Jistě máte na někoho z české delegace telefon… Díky, T.

    Reagovat
  • Proc neni zverejneno a je nedohledatelne kdo byl v ceske porote?

    Reagovat
  • Už aby tento ročník skončil a myslím ze supervisor by mal po tomto roku odstúpiť, toľko kontroverzii ešte nebolo, Joost mi chýbať nebude na druhej strane počúvať fanúšikov a sledovať komentáre je teraz utrpenie, dosť bolo tej zlosti okolo Eden a teraz toto, plus samozrejme všetko dávajú za vinu jej a vraj united by music, tento rok sa slogan ani nepriblížil realite

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..