Malmö 2024Na místěNovinky

Fotoreportáž: Tisková konference postupujících z druhého semifinále

Chvíli po vyhlášení výsledků v závěru čtvrtečního druhéhp semifinále se uskutečnila tisková konference postupujících.

Ještě před samotnou tiskovou konferencí si v zákulisí všichni čerství finalisté vylosovali, jestli vystoupí v první či druhé polovině sobotního finále, anebo jestli jejich pořadové číslo zvolí producenti. Později během noci na pátek bylo představeno konečné pořadí vystoupení v sobotním finále. Podívejte se na tiskovou konferenci očima našeho redaktora Vladimíra, který vše sledoval z první řady.

Donsovi bookmakeři věřili na postup nejméně a přeci jen do finále postoupil. Na tiskové konferenci se podělil o své pocity a dodal, že je hrdý, že je Lotyšan a že mohl tuto pobaltskou zemi opět přivést do eurovizního finále.
Joost Klein z Nizozemska na sebe při tiskové konferenci upoutal hodně pozornosti a udělal si z ní vlastní show.
Ostře sledovaná však byla i reprezentantka Izraele Eden Golan, která poděkovala za to, že lidé sdílí její lásku k hudbě, protože právě proto na Eurovizi všichni interpreti jsou.
Duo Ladaniva z Arménie vyslalo svou písní do éteru zprávu pro všechny mladé dívky, aby neposlouchaly, co jim říká okolí a rozhodovaly se samy za sebe.
Mezi favority patřila skupina Gåte z Norska. Jejich zpěvačka na dotaz, jestli někdy uvažovali o přeložení textu písně do angličtiny velice rychle a razantně odpověděla, že by o tom rozhodně nikdy neuvažovali.
Estonští reprezentanti na tiskové konferenci vyjádřili přání, aby na Eurovizi v budoucnu zaznělo ještě více národních jazyků než letos.
Rakouská reprezentantka Kaleen svou účastí a vystoupením na Eurovizi splnila to, na čem dlouhé roky pracovala a co bylo jejím velkým snem.
Nemo je druhým nebinárním interpretem, který do sobotního finále postoupil přes semifinále. Tím prvním interpretem jsou Bambie Thug z Irska, společně s Nemem jsou velice dobří přátelé.
Gruzii jsme naposledy ve finále Eurovize viděli v roce 2016, ale díky Nutse je tomuto půstu konec. Nutsa zmínila, že se vyplácí tvrdá dřina a že si myslí, že ji na Eurovizi dobře připravila také účast v pěvecké soutěži American Idol.
Marina Satti z Řecka na tiskové konferenci mluvila o důležitosti turismu a řeckých stereotypech, které byly jedním z hlavních prvků ve videoklipu k její soutěžní písni Zari.
Oběma tiskovými konferencemi nás provedl Jovan Radomir, kterého můžete pamatovat již z roku 2016, kdy moderoval semifinálový los a tiskové konference na Eurovizi 2016. V letech 2020 a 2022 také moderoval srbské národní kolo na Eurovizi – Beovizija a Pesma za Evroviziju.

Pokud byste chtěli nasát atmosféru tiskové konference, doporučujeme po skončení velkého finále okolo jedné hodiny v noci přepnout na tiskovou konferenci s vítězem Eurovize 2024. Livestream proběhne na oficiálním YouTube kanálu Eurovision Song Contest.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..