Novinky

Aiko představila novou verzi písně Pedestal a nazpívala cover písně God is a Woman

Videa zveřejnil oficiální YouTube kanál Eurovize v rámci již tradičního cyklu A Little Bit More…

Pokud jste fanoušky tvorby zpěvačky Ariany Grande, jistě poznáte singl God is a Woman z alba Sweetener, který vyšel v roce 2018.  Píseň oslavující feminismus a ženskou emancipaci se stala rychle hitem a na oficiálním YouTube kanále zpěvačky má skladba k dnešnímu dni téměř 400 milionů shlédnutí. Populární se stala nejen u fanoušků, ale i u spousty umělců. Úspěšný cover této skladby představila téhož roku i norská zpěvačka a skladatelka Aurora. A právě její verzí se Aiko inspirovala k vytvoření svého vlastního coveru.

Video k písni se natáčelo před dvěma týdny v budově Národního muzea v Praze, a jak je již zvykem, jedná se o video na jeden záběr. Režie a kamery se ujala Karolína Lukášková, která již je posluchačům našeho podcastu Eurovizní pokec dobře známá. Epizodu, ve které byla hostem, si můžete poslechnout zde. Karolína vytvářela také minulý rok dokument, který mapoval cestu skupiny Vesna na Eurovizi. Zároveň natočila i video k akustické verzi písně My Sister’s Crown.

Během včerejšího dne pak měla premiéru ještě alternativní verze soutěžní písně Pedestal. Jedná se o o poznání klidnější  a jemnější verzi skladby. Neočekávejte tedy žádné prudké pohyby, zběsilé tancování ani rázné frázování během sloky „put myself on a pedestal“. Sama Aiko cover pojmenovala jako Romantic version, tedy romantickou verzi. A název skutečně odpovídá výsledku. Pokud Vám tak nesedla studiová verze skladby, možná si oblíbíte tuhle odlišnou nahrávku.

Jak se Vám líbí tato nová verze písně Pedestal? Dejte nám vědět do komentářů pod článkem. 

Aiko vystoupí s písní Pedestal již ve čtvrtek 9. května během 2. semifinálového večera s pořadovým číslem 5. Za sebou má již první zkoušku, o které jsme Vás informovali v článku zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..