Novinky

Byly představeny semifinálové interval acty Eurovize 2024

Na eurovizní jeviště se vrátí několik bývalých vítězů. Jejich jména představila švédská televize společně s EBU ve středu 1. května.

Pozn. red.: článek aktualizován o odstavec s informacemi o vystoupení Eleni Foureiry, Chanel a Erica Saadeho.

V prvním semifinále se objeví bývalý reprezentant Švédska z roku 2018 Benjamin Ingrosso. Na jevišti v Malmö představí část svých písní, se kterými nedávno objel Evropu v rámci svého turné Better Days Tour. V prvním semifinále vystoupí také dvojnásobný eurovizní vítěz Johnny Logan. Ve druhém semifinále pak vystoupí tři ikonické výherkyně Eurovize – Helena Paparizou, Sertab Erener a Charlotte Perrelli.

První semifinále otevřou svým vystoupení bývalí reprezentanti z minulých let. Těšit se můžeme na reprezentantku Kypru z roku 2018 Eleni Foureiru, španělskou tanečnici a zpěvačku Chanel (Slomo – 2022) a švédského reprezentanta Erica Saadeho z roku 2011. Jejich společné vystoupení představí slogan United by Music. Hlavním poselstvím tohoto vystoupení je myšlenka, že není nutné soutěž vyhrát, abyste se stali populárními v celé Evropě.

Benjamin Ingrosso

Reprezentant Švédska na Eurovizi v roce 2018, který se umístil s písní Dance You Off ve velkém finále mezi nejlepšími deseti písněmi. Od tohoto zlomového okamžiku se stal ve své domovině hvězdou první kategorie. Jeho následující tři alba se stala číslem jedna ve švédském albovém žebříčku. Je také držitelem několika cen Grammy. V roce 2024 se umístil jeho singl Kite na prvním místě ve švédském singlovém žebříčku.

Benjamin Ingrosso si pro diváky připravil velkolepou show, která se bude skládat z jeho největších hitů. O připravené show Benjamin řekl: „Poté, co jsem reprezentoval Švédsko na Eurovizi v roce 2018, je skvělý pocit znovu vystupovat na Eurovizi a ukázat, kdo jsem dnes. Bylo fantastické potkat všechny fanoušky na mém turné po celé Evropě během jara a teď doufám, že publikum Eurovize bude milovat tuto show stejně jako já.“

Během vystoupení bude na jevišti v jednu chvíli 21 lidí. Společně s kapelou, tanečníky, světelnými efekty a speciálně natočenými videi pro tuto akci slibuje zpěvák show nejvyšší světové kvality.

Johnny Logan

O druhý interval act v prvním semifinále se postará nestárnoucí eurovizní legenda Johnny Logan. Sympatický Ir byl prvním umělcem, který vyhrál Eurovizi hned dvakrát. Pozvání Johnnyho Logana se tak v letošním roce přímo nabízelo. Zpěvák přijal pozvání s velkou hrdostí: „Jsem nesmírně poctěn a nadšený, že jsem byl požádán, abych vystoupil jako host 7. května na Eurovizi v Malmö. Švédsko vyhrálo sedmkrát, stejně jako Irsko. Být požádán, abych naposledy reprezentoval svou zemi, je to pro mě vzácný okamžik a jsem velmi vděčný všem, kteří se na tomto rozhodnutí podíleli, opravdu se těším, až budu zpět na pódiu Eurovize jako host a ne jako soutěžící.

Zda zazpívá oba své vítězné hity Hold Me Now i What’s Another Year si musíme počkat do prvního semifinále.

Helena Paparizou, Sertab Erener a Charlotte Perrelli

V rámci druhého semifinále vystoupí tři eurovizní divy – Helena Paparizou, Sertab Erener a Charlotte Perrelli. Řekyně Helena Paparizou vyhrála Eurovizi v roce 2005 s písní My Number One. Turecká hvězda Sertab Erener zase vyhrála Eurovizi s písní Every That I can v roce 2003. Švédská zpěvačka Charlotte Perrelli zase oslaví 25. výroční od svého vítězství v roce 1999 s písní Take Me To Your Heaven.

Helena Paparizou, Sertab Erener a Charlotte Perrelli
Helena Paparizou, Sertab Erener a Charlotte Perrelli

Společně s nimi si budete moci zazpívat i vy. Každý, do bude mít zájem, se bude moci zúčastnit představení na dálku prostřednictvím interaktivní LED obrazovky. Pro zájemce budou zveřejněny detaily na sociálních sítích soutěže.

Během interval actu zazpívají zpěvačky tři písně z historie soutěže společně se třemi jejich nejoblíbenějšími skladbami minulých vítězů. Helena Paparizou je ze svého návratu na jeviště Eurovision Song Contest nadšená: „Jsem více než šťastná, že se budu moci po tolika letech vrátit zpět na pódium Eurovize. Malmö…tady jsem! Jste připraveni zpívat se mnou?“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..