Turín 2022

V Pala Olimpico pokračují druhým dnem první zkoušky

Druhá polovina účastníků prvního semifinále si také osahala italskou stage.

Včera jsme vám přinesli první záběry z prvních zkoušek letošní Eurovize tak, jak je zaznamenaly objektivy fotoaparátů od profi fotografů přímo v Pala Alpitour v Turíně. Pokud byste ještě rádi náhledli více do samotného zákulisí, tak je tu pro vás pořad Eurovision Backstage, který najdete na oficiálním eurovizním kanále na YouTube a bude ho letos moderovat Samya Hafsaoui, kterou si můžete pamatovat i z minulého roku.

V neděli pak byla řada na soutěžících z druhé poloviny prvního semifinále, pro které tak první květen nebyl dnem volna, i když se jedná o mezinárodní svátek práce i v Itálii. Pojďme tedy společně nahlédnout pod pokličku jejich připravených vystoupení.

Nedělní zahájení patřilo portugalské zpěvačce Maro společně se svými kolegyněmi vokalistkami. Její vystoupení se tak bude velmi blížit tomu, jaké si pamatujeme z finále portugalského národního kola. Barvy se během vystoupení budou měnit, ale najdeme mezi nimi i růžovou, která téměř ovládla sobotní zkoušky. Maro ale také využije kouřových efektů a hry světel, takže nás rozhodně čeká kouzelná podívaná.

Pokud Maro zůstala věrná podobě svého vystoupení z národního kola, pak chorvatská reprezentantka Mia Dimšić změnila snad úplně všechno. Od stylu oblékaní a také barvy šatů, přes počet osob na jevišti. Zatímco v národním kole byla v černém a vystoupení s jedním tanečníkem působilo hodně intimně, tentokrát má na sobě červené (nebo spíše růžové?) šaty doplněné trochu netradičně o vysoké černé boty. Společně s ní pak na jevišti vystupují dva tanečníci a jedna tanečnice, kteří společně převádí obsah písně do pohybového vyjádření.

Dávku barevného retra nám letos zajišťuje čtveřice dánských dívek, které spíše známe pod jménem Reddi. Samy dívky se považují za dívčí obdobu úspěšně kapely The Beatles, což by souhlasilo minimálně v počtu členů a retro stylu. Rozhodně tak přijde po dvojici klidnějších čísel pořádná vzpruha.

S rakouským duem Lum!x a Pia Maria v nastoleném svižném tempu ještě chvíli zůstaneme, i když pouze hudebně. Oba dva interpreti jsou totiž na jevišti uzavřeni do podobného světelného oválu, který se objevil i ve videoklipu k jejich soutěžní písni Halo, resp. na promo fotografiích. Tento ovál rozzáří turínskou halu do kombinace červené a bílé, tedy barev rakouské vlajky.

A opět přichází razantní střídání tempa a žánru, když po divokém rakouském flámu přichází vystřízlivění v podobě islandského vycházejícího slunce. A o něm se nejenže zpívá v písní sesterského tria Systur, ale celé jeviště díky všudypřítomnému „kinetickému“ slunci bude v případě Islandu opravdu připomínat ranní červánky. Sestrám dělá pomyslného bodyguarda také jejich bratr, který je doprovodí na stagei, zatímco mimo stage je podpoří ještě jeden vokalista.

A jako bychom se opakovali, ale po dvou rychlejších skladbách následují dvě klidnější. Proto po Islandu zůstaneme v lehké melancholii společně s řeckou reprezentantkou Amandou Georgiadi Tenfjord. Tu na jevišti vidíme samotnou v bílo-stříbrných šatech okolo volně poházených maket židlí. Vše je laděné do modré barvy, což může ve spojení s tekoucí vodou na kraji jeviště evokovat hranici vodopádu, kde snad zbývá už jedině skočit, ostatně jak sama Amanda ve své písní zpívá.

V případě předposledního čísla prvního semifinále – Norska – nás však žádné větší překvapení nečeká. Vystoupení skupiny Subwoolfer se totiž od toho z norského národního kola příliš neliší. Rozhodně se tak můžete těšit na oblíbený virální tanec a také všudypřítomnou žlutou barvu, která se k jejich „banánové“ písni jednoznačně hodí.

A na závěr prvního semifinále se po norské vlčí divočině trochu sklidníme s arménskou reprezentantkou Rosou Linn. Ta má na jevišti speciální konstrukci, připomínající místnost s postelí, kde se vše tváří, jako by bylo vyrobené z poznámkových „lepíků“. Možná, že se na konci prvního semifinále dočkáme od Arménie i nějakých zajímavých efektů s touto vychytávkou. Ani Rosa Linn však doma nezapomněla svou kytaru, takže zatímco ta chorvatská je černá a Dánsko s Islandem přivezlo dokonce kytary pestrobarevné, Arménie spektrum vyváží kytarou bílou.

Jak na vás působí tato druhá dávka prvních zkoušek letošní Eurovize? Na videa ze všech zkoušek se můžete exkluzivně podívat na oficiálním TikToku.

@eurovision

What a day in Turin! More incredible performances from outstanding artists🤩#Eurovision2022 #EurovisionTikTok #Eurovision

♬ CRUISING SAILOR – Fridolin Walcher

A kdybyste měli materiálů z druhého dne zkoušek málo, stále je tu již jednou zmíněný pořad Eurovision Backstage, tentokrát se svým druhým dílem, který nám poodhalí mimo jiné tvorbu materiálů pro oficiální eurovizní web a YouTube, tedy jak fotografie, tak videa.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..