Hudební novinky

Podzimní novinky eurovizních umělců

Nová hudba eurovizních reprezentantů za podzim 2021.

Zatímco se nám opět blíží vánoční sezóna a s ní začínají první národní kola pro Eurovizi 2022, pojďme se teď ohlédnout za novou hudbou, již pro nás během září, října a listopadu připravili bývalí eurovizní reprezentanti napříč světem.

Podzimní přehled začněme dvěma skladbami doma v Česku. Tou první je pohodová zamilovaná novinka Alberta Černého a Evy Burešové Máš u mě skrýš ze začátku října. Dvojnásobná účastnice národního výběru ESCZ Barbora Mochowa pak zveřejnila novou píseň Wait for Life.

Zřejmě tou nejvýraznější podzimní novinkou je poslední album legendární švédské skupiny ABBA, které nese název Voyage. To vyšlo 5. listopadu a obsahuje 10 skladeb, mezi nimiž najdeme i současně populární písničky I Still Have Faith in You, Don’t Shut Me Down nebo Just a Notion. Skupina navíc na 27. května 2022 plánuje virtuální koncert, v jehož rámci bude představen unikátní projekt s avatary. Více si o něm můžete přečíst zde.

Na severu ještě chvíli zůstaneme, abychom se podívali například na nejnovější EP Won’t Let the Sun Go Down od oblíbeného švédsko-amerického tria The Mamas. Toto osmnáctiminutové dílo se skládá ze šesti songů, mezi nimiž najdeme i momentálně oblíbený Sun Go Down. Zatím poslední reprezentant Švédska Tusse pak přišel s novou skladbou Grow, jíž vyjadřuje podporu všem dětem a dospívajícím, kteří to podle něj v moderním světě nemají vždy jednoduché. Za zmínku stojí i dvě nové písně Robina Bengtssona Brother, That’s All Right a If I Was You.

Fanoškům rockové hudby určitě neunikla nová skladba italské skupiny Måneskin, jež nese název MAMMAMIA. Pokračovat pak můžete poslechem novinky We Are No Saints od finské kapely Blind Channel, aktivní byli i vítězové Eurovize 2006 Lordi, kteří představili novinky Abracadaver a Borderline.

Nálož nové hudby během podzimu dorazila i z Francie. Letošní stříbrná Barbara Pravi nedávno vydala druhou část své hudební série Les Prières Racines. Najdeme v ní šest nových modlitbiček například za zpívání, pláč či noc. Nový singl zveřejnil i Bilal Hassani, nese název Merci (Papa Maman). Francouzský reprezentant z roku 2016 Amir pak rozšířil svoje album Ressources, hlavním tahounem se stala skladba Ce soir. Duo Madame Monsieur vydalo píseň s trefným názvem On est tous le con de quelqu’un, do francouzštiny se nakonec ponořila i rumunská zpěvačka Ester Peony, které společně s moldavským producentem Sashou Lopezem napsala chytlavou písničku Tatoué.

Od balkánských umělců dorazilo ještě několik dalších výtvorů. Srbské taneční trio Hurricane vydalo dva songy v mateřském jazyce – Legalan a Koraci. Albina z Chorvatska, které jen těsně unikl postup do finále letošní Eurovize, tento týden představila svou novinku Plači mila. Bulharka VICTORIA se po delší odmlce vrátila se skladbou The Worst.

Rich B*tch je nový kousek z tvorby ukrajinské (ne)reprezentantky MARUV. Sergej Lazarev z Ruska před pár dny vydal nové osmipísňové album 8, skupina Little Big potom EP Welcome to the Internet a singl A Lot of Money. Zapomenout nesmíme ani na zbrusu nový titul Ohmygodable od litevského uskupení THE ROOP.

Nakonec si vyjmenujme několik dalších novinek napříč spektrem. Australanka Montaigne představila píseň Now (In Space), její krajanka Dami Im pak celé album s názvem My Reality. Debutovou desku No meu canto vyprodukovala Portugalka Elisa, album Nim gwiazda zgaśnie je novinkou polského tria Tulia. U našich severních sousedů také vznikly nové písničky Ej, Stop! od Alicji a Toxic Love od vítězky Junior Eurovision Song Contest 2019 Viki Gabor. Za poslech stojí i další písně jako Milano non esiste od Itala Ermala Mety, Uz neatklātām zvaigznēm od Aminaty z Lotyšska či Here Goes Nothing od Němce Michaela Schulteho.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..