ESCZ 2022Národní kola

Představujeme: The Valentines

Dnešní den patří The Valentines, kteří si vylosovali číslo 5.

The Valentines je indie popová kapela, která vznikla v roce 2017 v Hradci Králové a sestává ze tří členů. Jsou jimi Jan Doležal (zpěv a baskytara), Ondřej Čepek (kytara a syntetizér) a Matěj Novotný (bicí). Společně vytvářejí „veselé písně o smutných věcech“, jak také někdy svojí tvorbu nazývají. V roce 2019 vyhráli hitparádu rádia Wave, která nese název Startér a zaměřuje se na hledání nových talentů. Kromě nárůstu popularity získali po vítězství od rádia možnost nahrát s nimi píseň a natočit videoklip. Takto vznikla jejich píseň Did My Back Hurt Your Knife?. Kromě této písně mají na svém kontě i několik samostatných singlů s videoklipy a debutové EP s názvem 4 Old Songs (We Didn`t Even Want To Share With You). 

Členové kapely The Valentines mají v oblibě hudbu z osmdesátých let, a proto je toto hudební období také jejich největší inspirací. Jejich tvorba se pohybuje především ve směru alternativního popu a indie a často bývá srovnávána například s písněmi kapely Lake Malawi, která Česko reprezentovala na Eurovizi 2019. Prozatím všechny jejich vydané písně jsou zpívány kompletně v angličtině, protože kapela by se časem chtěla dostat do povědomí zahraničních posluchačů.

Zatím nejnovějším výtvorem této kapely je píseň Stay or Go, se kterou se rozhodli přihlásit do českého národního kola ESCZ 2022. Tato veselá taneční píseň je typickým příkladem jejich specifického stylu.

Kapelu The Valentines můžete sledovat na jejich instagramovém a facebookovém účtu a dát jim odběr na jejich YouTube kanále.

Videoklip soutěžní písně:

Chtěli byste The Valentines vidět na pódiu v italském Turíně? Posílejte hlasy v oficiální aplikaci Eurovision Song Contest nebo na webové stránce ESCZ2022.com! V komentářích nám napište, jak se vám song Stay or Go líbí a nezapomeňte hlasovat v anketě!

Ohodnoťte píseň The Valentines – Stay or Go

Ke stažení zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..