Novinky

Natáčení pohlednic v plném proudu

Známe již čtyři natáčecí lokality pro pohlednice Eurovize 2021.

Natáčení tradičních pohlednic, tedy krátkých shotů před jednotlivými eurovizními vystoupeními, které mají za úkol prezentovat jak samotné interprety, tak často i zajímavé lokality hostitelské země, není pro Nizozemce žádnou novinkou. Bylo to právě v Amsterdamu, když byly videomedailonky v roce 1970 představeny poprvé národním vysílatelem NOS. Letos ale organizátory čekala nová výzva, a to natočit je bez přítomnosti reprezentantů přímo v zemi. Organizační tým si s komplikací poradil vytvořením virtuálního domečku, o němž jsme informovali ve článcích zde a zde. Ten nám ukáže krásy tohoto malebného státu a současně nás zavede do domovské země každého z eurovizních zástupců. Eurovizní tým průběžně informuje o postupu v natáčecím procesu. Pár novinek zmíníme v dnešním článku.

Organizátoři letošního ročníku obdrželi na 750 návrhů a přihlášek k natáčení od komunit z lokalit celé země. Z nich bylo vybráno 41 nejvhodnějších a natáčení pohlednic již probíhá v plném proudu. Je záhodno zmínit, že jejich celkový počet po odhlášení Arménie ze soutěže a diskvalifikaci Běloruska ovšem klesl na 39. Mezi vybraná místa se zařadily například maják Westhoofd u vesnice Ouddorp v provincii Jižního Holandska, architektonický unikát a symbol města Eindhoven Evoluon či přímořská lokalita Nannewiid ve Frísku. Další názvy zatím prozrazeny nebyly.

Eindhovenský Evoluon svým tvarem připomíná létající talíř; zdroj: Holland.com

Nizozemský zpravodajský server AD nově informoval o průběhu natáčení pohlednice pro australskou reprezentantku Montaigne. Její domeček se během eurovizního večera ocitne na stadiónu Het Kasteel, nejstarším fotbalovém stadiónu v zemi a domově místního fotbalového klubu Sparta Rotterdam. Pokud jste četli Montaignin medailonek u nás na webu, není pro vás novinkou, že zpěvačka je odmalička velkou příznivkyní tohoto míčového sportu, výběr místa tak nebyl náhodný. Výkonný producent Sietse Bakker také dodal, že v rámci pohlednic uvidíme další dvě nebo tři rotterdamské lokality.

Z natáčení australského medailonku na fotbalovém stadiónu Het Kasteel

Práce na pohlednicích nezaměstnává pouze samotné organizátory v Nizozemsku, ale také interprety v domovských zemích. O to, jak probíhá natáčení krátkých videí, se na sociálních sítích podělili reprezentanti Portugalska The Black Mamba nebo srbské trio Hurricane.

I Portugalci potřebují k natočení pohlednic zelené plátno

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..