ESCArena hodnotí !Ročník 2021

ESC Arena hodnotí (1): Birth of a New Age (#NET)

Tým našeho webu hodnotí písně Eurovision Song Contest 2021!

ESC Arena vám každý den servíruje zhodnocení jedné písně soutěžící na letošní Eurovizi v Rotterdamu. Přečtěte si názory lidí, kteří se starají o chod našeho webu, a koukněte na jejich výsledné bodové hodnocení. Nesouhlasíte s námi a máte zcela odlišný názor? Změnil se váš postoj k písni od jejího prvního zveřejnění? Neváhejte a podělte se s námi o své postřehy dole v komentářích! A koho že si detailně rozebereme dnes?

Jeangu Macrooy – Birth of a New Age

Reprezentant Nizozemska 2021

Josef

Jeangu Macrooy je skvělý interpret, to bez debat. Minulý rok se mu jeho skladba Grow povedla skvěle a měl jsem ji relativně vysoko v celkovém žebříčku. U Birth of a New Age to ale necítím stejně. Skladba je rozhodně zajímavá, obzvlášť až gospelově znějící sbor a surinamský jazyk tomu všemu dodávají netradiční nádech. Ale v celkověm kontextu na mě píseň působí spíše jeko lepší průměr. Věřím ale, že na jevišti v Rotterdamu se jí zadaří.

Hodnocení: 7

Honza

Při prvním poslechu písně jsem byl, řekněme, v šoku. Po loňském Grow jsem nečekal až tak radostnou věc. Hlavní prvek písně může působit trochu jako kolovrátek, ale vryje se pod kůži naprosto okamžitě. Jihoamerické rytmy, které si zde lze snadno zaměnit s africkými, jsou navíc v takto osobitém podání na Eurovizi prakticky unikátem. Na jednu stranu se bojím, že Nizozemsko nedopadne dobře ani u porot ani u lidí, nicméně jakožto „domácí hymna“ hostící země je Birth of a New Age naprosto dokonalé.

Hodnocení: 7

Dominik

Velmi etnická skladba od Jeangu je letos příjemnou oddechovou vlnou po loňském zrušeném ročníku. Oproti střídmé, až nezapamatovatelné, loňské skladbě Grow si myslím, že Jeangu udělal správný krok a zřejmě Birth of a New Age zaujme specifickou část publika. Na vyšší příčky bych jej přesto netipoval a i osobně není skladba mým šálkem kávy. Často je velmi těžké překonat laťku předešlého vítěze, i přesto si myslím, že Jeangu je dobrým reprezentantem hostící země, za kterého se nelze stydět.

Hodnocení: 5,5

Pavel

Jeangu letos přišel s poměrně odlišným žánrem než v loňském roce. Letošní píseň mě zaujala svým etnickým nádechem. Je příjemně rytmická a pokud si dá Nizozemsko záležet na pódiové prezentaci, věřím, že dokáže zaujmout široké publikum. V druhé polovině se song může zdát lehce repetitivní, použití sborů však tuto opakující se linku dobře rozbíjí, a to se mi líbí. Je to zkrátka živá píseň s exotickými prvky a právě to letošní Eurovizi krásně osvěží.

Hodnocení: 7

Vladimír

Písnička je originální a přináší do soutěže zase něco nového, netradičního. Oproti loňsku je to pro mě posun jiným směrem, který bych na první poslech nečekal, ale právě tím si u mě Jeangu získává body.

Hodnocení: 8

Daniel

Písnička, která svým originálním, neevropským zvukem krásně doplňuje zbytek soutěžních skladeb. Rád na Eurovizi vidím rozmanitost a oceňuji, že se Jeangu letos rozhodl vsadit na hudbu svých kořenů. Surinamské rytmy dobře reprezentují multikulturní ráz Nizozemska, při poslechu jako bych se ocitl na břehu tropického moře. Pokud by země letos nehostila, bál bych se o postup ze semifinále, v tomto případě se nicméně jedná o vhodnou volbu a příjemné zpestření velkého finále.

Hodnocení: 7

Ondřej

Tento song na mě působí jako něco, co by mělo kulturně obohatit finálový večer. Rozhodně to od Nizozemska není sázka na jistotu, což si ovšem jako hostitelé a automatičtí finalisté mohou dovolit. Upřímně si myslím, že letošní song je o dost slabší než loňský, co se týče ambicí na solidní výsledek, ale na druhou stranu Jeangu ukazuje něco ze své jihoamerické kultury, což by mohlo být alespoň trochu zapamatovatelné pro diváky.

Hodnocení: 3

Celkové hodnocení pro Nizozemsko: 6,36

Souhlasíte? Nesouhlasíte? Dejte nám vědět!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..