ESCArena hodnotí !Ročník 2021

ESC Arena hodnotí (2): Karma (#ALB)

Tým našeho webu hodnotí písně Eurovision Song Contest 2021!

ESC Arena vám každý den servíruje zhodnocení jedné písně soutěžící na letošní Eurovizi v Rotterdamu. Přečtěte si názory lidí, kteří se starají o chod našeho webu, a koukněte na jejich výsledné bodové hodnocení. Nesouhlasíte s námi a máte zcela odlišný názor? Změnil se váš postoj k písni od jejího prvního zveřejnění? Neváhejte a podělte se s námi o své postřehy dole v komentářích! A koho že si detailně rozebereme dnes?

Anxhela Peristeri – Karma

Reprezentant Albánie 2021

Josef

Anxhela je skvělá a krásná zpěvačka a v albánském národním kole od začátku patřila mezi mé favoritky. Velké pozitivum vidím v množství energie, které do písně Karma vkládá a také to, že zůstala věrná albánštině, což není u tohoto balkánského státu zcela samozřejmé. Lehký revamp dokázal podpořit dramatičnost celé písně a Karmu rozhodně řadím do lepší poloviny letošního ročníku. V semifinále ale bude mít Albánie co dělat, aby se probojovala do finálového přenosu.

Hodnocení: 8

Honza

Anxhela je albánskou bohyní. Prosincové národní kolo nabízelo hned několik skvělých počinů, nicméně moje slabost pro Karmu panovala od počátku. Finální verze Albánii letos navíc výjimečně pomohla a z balkánské klasiky se stala etnická pecka. Píseň získala moderní zvuk a z lehce hlušších míst se nakonec staly přednosti. Albánie letos ve finále chybět nebude, jak by si mnozí mohli myslet, a já se nemůžu dočkat, až uvidím Karmu naživo v Rotterdamu.

Hodnocení: 8

Dominik

Letošní Albánie mě velmi příjemně překvapila. Už v národním kole patřila k mým favoritkám a po vítězství se má obliba ke Karmě ještě více stupňovala a s radostí jsem vyhlížel každoroční revamp. Ten se, myslím si, povedl na jedničku a posunul skladbu dále k dynamičnosti. Rozhodnutí nechat skladbu v albánštině dodalo jen pomyslnou třešinku na dort. Skladba určitě nebude favoritem letošního ročníku, přesto si u mě našla své místo v playlistu.

Hodnocení: 7,5

Pavel

Albánie patří téměř každoročně mezi mé favority. A není tomu jinak ani letos. Po loňském, dle mého názoru, přešlapu s výhrou Arileny v národním kole, se v mém žebříčku Albánie s Anxhelou vrací do čelních pozic celkového pořadí. Píseň mě zaujala již v původním provedení a následující úpravy písni dodaly zajímavě znějící prvky a netradiční „šmrnc“. Co vítám, je albánština, kterou v posledních letech slyšíme na Eurovizi téměř vždy. Vezmu-li v potaz Anxheliny pěvecké kvality, na živé vystoupení v Rotterdamu se velmi těším a budu zklamaný, pokud Albánii neuvidíme ve velkém finále.

Hodnocení: 8,5

Vladimír

Nikdy jsem nebyl velkým fanouškem albánských písní na Eurovizi a ani letošek to nezmění. Nicméně musím uznat, že po revampu se dobře posluchá a její melodie se nakonec dá zapamatovat.

Hodnocení: 5

Daniel

Letos se albánský revamp zadařil, zachoval albánštinu a ani nedošlo k tak velké překombinovanosti přidaných nástrojů. Líbí se mi myšlenka textu a podání písně, která vyvrátila mojí prvotní domněnku o tom, že jde o další přehnaně sebevědomý song o krásné, perfektní a sebejisté divě. Anxhela, která tu lituje svých předešlých chyb a snaží se je napravit, se přibližuje k tématům běžného člověka a jeho odhodlání ke změně. Tento můj pocit letos udržuje Albánii v první polovině mého žebříčku. Pro příště by ale mohla sáhnout i jinam než do šuplíku dramatických balad tamějších zpěvaček.

Hodnocení: 7,5

Ondřej

I přesto, že Albánie měla letos velmi rozmanité národní kolo, opět nám poslali to, co téměř každý rok. Song podle mě není vyloženě špatný, ale začíná to být ze strany Albánie docela nuda. Revamp sice udělal své a Karma je po něm podle mě mnohem více konkurence schopná, ale stále si nejsem jistý, jestli jim to postačí na postup.

Hodnocení: 5,5

Celkové hodnocení pro Albánii: 7,14

Souhlasíte? Nesouhlasíte? Dejte nám vědět!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..