NovinkyOstatní

Píseň Husavik byla nominována na Oscara

O prestižní cenu se popere v kategorii Nejlepší původní píseň.

Film Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga od Willa Ferrella vyšla vloni v červnu na platformě Netflix. Filmem jsme se detailně zabývali zde. Bláznivá komedie o beznadějné islandské dvojici Fire Saga se tak stala částečnou náplastí za zrušenou Eurovizi, která se měla uskutečnit přibližně měsíc před premiérou filmu. Jak jsme ale zjistili později, film postupně získával ovace nejen od eurovizní komunity ale i od odborníků. Nejedná se však o ocenění hereckých výkonů, nýbrž hudebního základu. Už v listopadu byl film nominován na cenu Grammy, a to za celkovou hudbu ve filmu. Dnes již víme, že Fire Saga cenu Grammy nezískala, nominace je ale už tak úspěchem.

Větší bomba ale přichází nyní. Hlavní a nejoblíbenější melodie filmu – píseň Husavik – byla nejprve vybrána do patnáctky užšího výběru nejprestižnějších filmových cen Oscar v kategorii Nejlepší původní píseň. Toto pondělí pak byly vyhlášeny oficiální nominace a Husavik se z patnáctky dokázal probojovat do pětice nominovaných skladeb. Jedná se tak o obrovský úspěch Netflixu a EBU. 93. ročník předávání Oscarů proběhne 26. dubna. I když by píseň o severoislandském městečku nevyhrála, prestižní nominaci už jí nikdy nikdo nesebere.

Nominace Oscar 2021 v kategorii Původní píseň.

Husavik je píseň, kterou napsali autoři Atli Örvarsson, Fat Max Gsus, Rickard Göransson a Savan Kotecha. Ve filmu je představena hereckou dvojicí Willem Ferrellem a především Rachel McAdams. Největší obdiv ale zaslouží švédská zpěvačka Molly Sandén, která píseň nazpívala a svůj hlas tak v Husaviku slavné herečce propůjčuje. Fire Saga byla za vystoupení písně Husavik na Eurovizi diskvalifikována, Oscar by však tuto nepříjemnou situaci rozhodně dokázal napravit. Co myslíte, měl by Husavik zvítězit? Na konci článku můžete píseň ohodnotit svými body!

Vystoupení ve filmu:

Píseň pak akusticky představila i Molly Sandén:

Ohodnoťte píseň Fire Saga - Husavik
 • 10 85%, 28 hlasů
  28 hlasů 85%
  28 hlasů - 85% všech hlasů
 • 1 6%, 2 hlasy
  2 hlasy 6%
  2 hlasy - 6% všech hlasů
 • 9 3%, 1 hlas
  1 hlas 3%
  1 hlas - 3% všech hlasů
 • 8 3%, 1 hlas
  1 hlas 3%
  1 hlas - 3% všech hlasů
 • 6 3%, 1 hlas
  1 hlas 3%
  1 hlas - 3% všech hlasů
 • 7 0%, 0 hlasů
  0 hlasů
  0 hlasů - 0% všech hlasů
 • 5 0%, 0 hlasů
  0 hlasů
  0 hlasů - 0% všech hlasů
 • 4 0%, 0 hlasů
  0 hlasů
  0 hlasů - 0% všech hlasů
 • 3 0%, 0 hlasů
  0 hlasů
  0 hlasů - 0% všech hlasů
 • 2 0%, 0 hlasů
  0 hlasů
  0 hlasů - 0% všech hlasů
Celkově hlasů: 33
17. 3. 2021 - 30. 4. 2021
Hlasování ukončeno !

Jeden myslel na “Píseň Husavik byla nominována na Oscara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..