JESCNovinky

Juniorskou Eurovizi bude hostit Madrid

Informace byla zveřejněna na tiskové konferenci RTVE den před velkým finále Eurovize.

O tom, že juniorská obdoba soutěže Eurovision Song Contest se bude konat ve Španělsku jsme Vás informovali v článku na našem webu v polovině února. Ačkoliv vyhrála v loňském roce Junior Eurovision Song Contest francouzská účastnice Zoé Clauzure s písní Coeur, Francie neměla zájem hostit soutěž podruhé v řadě. Volba tedy padla na druhou zemi v pořadí, kterou bylo právě Španělsko.

Na tiskové konferenci v pátek 10. května bylo představeno hostitelské město a datum konání Junior Eurovision Song Contest 2024. Přímý přenos se uskuteční v sobotu 16. listopadu 2024 ve španělském hlavním městě Madridu. Konkrétně bude hostit přímý přenos tenisový stadion Caja Mágica. Pro Španělsko se jedná o mimořádnou událost, jelikož letos oslaví dvacetileté výročí od zatím posledního vítězství Maríi Isabel v soutěži.

Výkonný producent Martin Österdahl je z pořadatelství Španělska nadšený: „Jsme rádi, že se soutěž uskuteční v Madridu 55 let poté, co španělské hlavní město hostilo svou poslední Eurovizi. Těšíme se na inovativní nápady RTVE a všechny letošní umělce z celé Evropy.“

K dnešnímu dni potvrdilo svou účast na Junior Eurovision Song Contest jedenáct zemí. Mezi potvrzené účastníky patří Estonsko, Francie, Gruzie, Německo, Irsko, Itálie, Malta, Nizozemsko, Polsko, Španělsko a Ukrajina. K návratu na juniorskou Eurovizi se vyjádřili i další země. Již v tuto chvíli je tak jasné, že Rakousko ani Lucembursko letos v soutěži nebude debutovat. O návratu pro letošní rok neuvažují ani Belgie, Chorvatsko a Izrael. Na kompletní seznam účinkujících 23. ročníku Junior Eurovision Song Contest si však budeme muset ještě nějakou dobu počkat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..