NovinkyOGAE

Eurovision Weekend a FANvision 2024

Po loňském ročníku v Praze se každoroční letní eurovizní akce letos přesouvá do německého Hamburku.

Minulý rok jsme Eurovision Weekend a FANvision pořádali u nás v Praze a vítězi se stali Marko Buljan a Maxima Love s písní My Way. Proto se letošní ročník této fanouškovské soutěže a eurovizní párty přesouvá do Německa, kde celá akce před lety vznikla. Do Hamburku se sjíždí soutěžící z 15 zemí, kteří budou reprezentovat své fankluby OGAE, celkem tedy bude soutěžit 16 soutěžících, protože Německo má fankluby rovnou dva. Na koho se letos můžete těšit?

 1. OGAE Německo: Mikal Johansen – Drama Queen (Dánsko 2007)
 2. OGAE Česko: Felix Häring – No No Never (Německo 2006)
 3. OGAE Dánsko: Maria Luisa – Främling (Švédsko 1983)
 4. OGAE Lucembursko: Mara – If Love Was a Crime (Bulharsko 2016)
 5. OGAE Rakousko: Elisabeth Sutrich – Same Heart (Izrael 2014)
 6. OGAE Ukrajina: Vankhud – When I’m Gone (Melodifestivalen 2024)
 7. OGAE Slovinsko: Joel Loyo – SloMo (Španělsko 2022)
 8. OGAE Itálie: Jessica Lipari – Tattoo (Švédsko 2023)
 9. OGAE Finsko: Jarkko Timonen – We Should Be Through (Uuden Musiikin Kilpailu 2013)
 10. OGAE Izrael: Arel – Shake it up shekerim (Turecko 2007)
 11. OGAE Spojené království: Il Faux-lo – Grande amore (Itálie 2015)
 12. OGAE Švýcarsko: The Suganas – Hey Mamma (Moldavsko 2017)
 13. OGAE Norsko: Claus Michaek Fasting – Hold Me Closer (Švédsko 2022)
 14. OGAE Polsko: Dolce Pindy – Cha Cha Cha (Finsko 2023)
 15. OGAE Malta: Martina Fenech – Rise Like a Phoenix (Rakousko 2014)
 16. EuroClub (EC) Německo: Call Me Survivor – We Will Rave (Rakousko 2024)

Česko bude reprezentovat Felix Häring, který je napůl Čech a napůl Němec. Felix má zkušenosti z Eurovize, které se účastnil jako dobrovolník, mohli jste se s ním potkat například v Turíně, kde se seznámil i s námi a od té doby je členem našeho OGAE klubu. Minulý rok byl důležitou součástí organizačního týmu okolo pražského Eurovision Weekendu, kde pomáhal jako průvodce po historickém centru Prahy a také zařídil prohlídku žižkovské věže. Bude nás reprezentovat s písní No No Never od německé skupiny Texas Lightning z Eurovize 2006. Zajímavostí je také to, že se Felix zúčastnil i německého výběru na letošní FANvision, kde skončil na třetím místě. Minulý rok nás měl v Praze reprezentovat David Pejčoch, ale z důvodu onemocnění nakonec pořadatelské Česko svého zástupce nemělo. Naše historicky první soutěžící Adriana Rye po svém vítězství loni soutěž přivezla do Prahy, kde celý víkend také moderovala a vystupovala jako interval act. Tuto příležitost si tak bude moci zopakovat i v letošním roce v Hamburku, kde bude také v čele české delegace na FANvision jako naše Head of Delegation.

Více si o všech 16 soutěžících v letošním ročníku FANvision můžete přečíst na webu německého fanklubu EC Německo ZDE.

Program je rozložen stejně jako minulý rok v Praze i letos v Hamburku na tři dny od pátku 12. července až do neděle 14. července. V pátek čeká návštěvníky prohlídka nejnovější hamburské pamětihodnosti, kterou je budova Labské filharmonie. Večer pak bude následovat welcome party v prostorách Nochtspeicher, kde se diváci dočkají i různých překvapení a vystoupení interpretů spojených s předchozími ročníky. V sobotu je na programu výlet lodí a večer proběhne galavečer s letošním ročníkem FANvision. Jako speciální zahraniční eurovizní hosté vystoupí Hera Björk (Island 2010 a 2024), Jendrik (Německo 2021) a Luna (Polsko 2024). Celý eurovizní víkend pak zakončí nedělní rozlučkový brunch. Celým eurovizním víkendem vás provede duo Maxima Love a DJ Douze Points.

Pro více informací o programu Eurovision Weekendu 2024 navštivte oficiální stránky ZDE.

Komu byste přáli vítězství v letošním ročníku FANvision? Kam byste se s Eurovision Weekendem rádi podívali příští rok? A co říkáte na program, který si pro vás německý tým letošní rok připravil?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..