Malmö 2024Na místě

Předpovědi druhého semifinále Eurovize 2024

Kdo nejspíše postoupí dnes večer do sobotního finále Eurovize 2024?

Vždy den před přímým přenosem semifinále či finále Eurovize se koná tzv. jury show, tedy přenos, který je vysílán pouze do jednotlivých televizních společností, které jsou členy EBU a účastní se Eurovize. Tam sedí pospolu pětice porotců, která právě během těchto přenosů rozdává své body. Tedy tak vše platilo do minulého roku. Od Eurovize 2023 poroty v semifinále nehlasují, takže se z původní jury show stala jen další generální zkouška na živý přenos.

Přímo v místě konání Eurovize v Malmö máme našeho redaktora Vladimíra, který tyto jury show pečlivě sleduje. Zbytek našeho redaktorského týmu letos hlídá dění v zákulisí Eurovize pouze v rámci online press centra či dostupných záznamů ze zkoušek. Pojďte se tedy podívat, kdo by prošel do sobotního finále podle našich reportérů.

Celková shoda u nás panuje na šesti kvalifikantech – Švýcarsku, Rakousku, Gruzii, Izraeli, Norsku a Nizozemsku. Dále zde máme se 7 z 8 tipů Řecko, Arménii a Belgii, které doplňuje v pomyslné TOP 10 Česko se 4 z 8 tipů. Za branami postupujících by mohlo zůstat Estonsko, které tipují na postup tři z nás, San Marino mají ve svých tipech dva z nás, zatímco Dánsku a Maltě na postup věří jen jeden z nás a zbylá dvojice Albánie a Lotyšsko se podle nás řadí mezi jasné nepostupující.

Na celkového vítěze druhého semifinále nejvíce z nás tipuje Joosta Kleina a to rovnou čtyřikrát, dva tipují, že vítězem semifinále bude Švýcarsko, po jednom tipu na vítězství pak má Izrael a Arménie.

předpovědích prvního semifinále byl nejúspěšnější náš šéfredaktor Josef, který správně odhadl všech 10 kvalifikantů, Honza, Pavel, Ondra a Štěpán pak správně trefili 9 z 10, pomyslný bronz si pak za své tipy prvního semifinále odnáší Mirek, Dominik a Vladimír, kteří správně odhadli 8 z 10 postupujících.

Souhlasíte s volbou našich redaktorů? Myslíte si, že se bude výsledek dnes večer shodovat s našimi předpověďmi?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..