Malmö 2024Na místě

DNES: Druhé semifinále Eurovize 2024

O zbylých 10 finálových míst se popere šestnáctka soutěžících.

Ve švédském Malmö se dnes uskuteční druhé semifinále Eurovision Song Contest 2024. Šestnáct soutěžních písní bude bojovat o postup do prestižního velkého finále včetně české reprezentantky Aiko s písní Pedestal. V rámci dnešního večera se představí tito semifinalisté:

 1. Malta
 2. Albánie
 3. Řecko
 4. Švýcarsko
 5. Česko
 6. Rakousko
 7. Dánsko
 8. Arménie
 9. Lotyšsko
 10. San Marino
 11. Gruzie
 12. Belgie
 13. Estonsko
 14. Izrael
 15. Norsko
 16. Nizozemsko

Kromě těchto soutěžících vystoupí i trojice automatických finalistů – Francie, Španělsko a Itálie. Tyto země navíc i hlasují právě v druhém semifinále. Letos však na rozdíl od předchozích let vystoupí se svými písněmi finalisté v plné délce a živě. Slimane vystoupí po Aiko z Česka, Nebulossa po Donsovi z Lotyšska a Angelina Mango po 5miinust a Puuluup z Estonska. O výsledcích rozhodnou stejně jako minulý rok pouze televizní diváci a znovu také hlasující ze zbytku světa. Večerem nás bude provázet moderátorské duo Petra Mede a Malin Åkerman. Atmosféru pro celý přenos určitě umocní i plná hala diváků, která k této události neodmyslitelně patří.

Na začátku nás čeká krátká rekapitulace prvního semifinále a naváže na ní moderátorské duo ve své upravené verzi loňské vítězné skladby Tattoo. V interval actu se nám tentokrát představí trojice bývalých vítězek – Charlotte Perrelli, Sertab Erener a Helena Paparizou, které zazpívají společně s publikem a fanoušky doma karaoke svých vítězných písní z Eurovizí 1999, 2003 a 2005. Na ně naváže velké hudební číslo We Just Love Eurovision Too Much, ve kterém Petra Mede společně s Charlotte Perrelli a Sarah Dawn Finer v roli oblíbené Lyndy Woodruff vysvětlí, že Švédi prostě Eurovizi milují příliš moc. A během tohoto vystoupení se objeví také oblíbený Käärijä z Finska, který minulý rok skončil na druhém místě. Po vyhlášení výsledků bude druhý semifinálový přenos zakončen vystoupením švédské skupiny Herreys, která letos slaví 40 let od svého vítězství na Eurovizi 1984 s písní Diggi-Loo Diggi-Ley.

Přímý přenos startuje ve 21:00 a živě jej budete moci sledovat na obrazovkách České televize na programu ČT 2, kde vás celým pořadem provede Vašek Matějovský a Dominika Hašková, anebo na ivysilani.cz. Případně bude dostupný také přímý přenos na oficiálním YouTube kanálu Eurovision Song Contest.

Chcete během večera bodovat a hodnotit? Stáhněte si a vytiskněte naše oficiální bodovací archy!

Jeden myslel na “DNES: Druhé semifinále Eurovize 2024

 • Aiko vynikající výkon, jsem mile překvapen. Když porovnám národní kolo a dnešní vystoupení, tak nebe a dudy. Řekl bych, že lépe už to asi nešlo. Dobrá práce Aiko.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..