Malmö 2024Na místě

DNES: První semifinále Eurovize 2024

O 10 finálových míst se popere patnáctka soutěžících.

Ve švédském Malmö se dnes uskuteční první semifinále Eurovision Song Contest 2024. Patnáct soutěžních písní bude bojovat o postup do prestižního velkého finále. V rámci dnešního večera se představí tito semifinalisté:

 1. Kypr
 2. Srbsko
 3. Litva
 4. Irsko
 5. Ukrajina
 6. Polsko
 7. Chorvatsko
 8. Island
 9. Slovinsko
 10. Finsko
 11. Moldavsko
 12. Ázerbájdžán
 13. Austrálie
 14. Portugalsko
 15. Lucembursko

Kromě těchto soutěžících vystoupí i trojice automatických finalistů – Spojené království, Německo a Švédsko. Tyto země navíc i hlasují právě v prvním semifinále. Letos však na rozdíl od předchozích let vystoupí se svými písněmi finalisté v plné délce a živě. Olly Alexander vystoupí po Bambie Thug z Irska, Isaak po Heře Björk z Islandu a Marcus a Martinus po Natalie Barbu z Moldavska. O výsledcích rozhodnou stejně jako minulý rok pouze televizní diváci a znovu také hlasující ze zbytku světa. Večerem nás bude provázet moderátorské duo Petra Mede a Malin Åkerman. Atmosféru pro celý přenos určitě umocní i plná hala diváků, která k této události neodmyslitelně patří.

Na začátku nás čeká krátké video o vítězství Loreen a naváže také hudební opening act od trojice reprezentantů, kteří sice nezvítězili, ale do eurovizní historie se zapsali podobně, jako by zvítězili – Eleni Foureira (Kypr 2018), Eric Saade (Švédsko 2011) a Chanel (Španělsko 2022). O konceptu letošních pohlednic, které budou v selfie módu, zazní dvojice úspěšných či významných skladeb dané země z historie Eurovize a také budou zakončeny zpomalenými módními záběry, jsme vás informovali v samostatném článku. V interval actu se nám tentokrát představí eurovizní král Johnny Logan se svou cover verzí písně Euphoria. Na něj naváže Benjamin Ingrosso, který Švédsko reprezentoval na Eurovizi 2018. Tentokrát představí medley několika svých písní.

Přímý přenos startuje ve 21:00 a živě jej budete moci sledovat na obrazovkách České televize na programu ČT 2, kde vás celým pořadem provede Václav Matějovský, anebo na ivysilani.cz. Případně bude dostupný také přímý přenos na oficiálním YouTube kanálu Eurovision Song Contest.

Chcete během večera bodovat a hodnotit? Stáhněte si a vytiskněte naše oficiální bodovací archy!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..