Novinky

Eurovizi 2024 bude komentovat Václav Matějovský

Nebude na to však sám – přidají se k němu bývalé reprezentantky Dominika Hašková a Patricie Kaňok Fuxová.

Byli jste zvyklí, že v posledních několika letech k vám z obrazovky ČT během Eurovize promlouval Jan Maxián, v roce 2021 ho dokonce doplnil i Albert Černý z Lake Malawi. Před ním to byl Libor Bouček a Aleš Háma, během naší první tříleté účasti pak Jan Rejžek nebo Kateřina Kristelová. To je však nyní minulostí a rok 2024 pro Eurovizi v České televizi znamená nový začátek. Eurovizi totiž letos bude poprvé komentovat mladý rozhlasový moderátor, komentátor a herec Václav Matějovský, známý z Fajn rádia, jako komentátor reality show Love Island, účastník reality show Survivor Česko Slovensko nebo herec v seriálech (nejznámějšími počiny jsou Jedna rodina nebo O mě se neboj) i filmech (například Teorie tygra či Vyšehrad: Fylm).

Nebude na celou Eurovizi však zcela sám. Během jednotlivých přenosů ho doplní dvojice bývalých reprezentantek z Eurovize – Dominika Hašková ze skupiny We Are Domi a Patricie Kaňok Fuxová ze skupiny Vesna. Uvidíme, jak se během letošního ročníku tahle omlazená sestava osvědčí a jestli se na ni budeme moci těšit i v dalších letech. V minulosti kromě Alberta Černého ještě spolukomentovala finále Eurovize 2017 naše reprezentantka Martina Bárta, která se po neúspěchu v semifinále připojila k Liboru Boučkovi alespoň pro komentování.

Česká delegace také zveřejnila, kdo stojí za celým outfitem pro Aiko jak během proběhlých pre-parties, tak i během celé Eurovize v Malmö, jak zahajovacího ceremoniálu na tyrkysovém koberci, tak i samotného vystoupení na stagi v Malmö Areně. Je jím mladý módní návrhář a designér Lukáš Macháček. Není to poprvé, co Česká televize dala takhle šanci mladým návrhářům, aby se se svou prací ukázali celé Evropě a potažmo i světu. V roce 2016 to byl Pavel Ivančic pro Gabrielu Gunčíkovou, o rok později Zoltán Tóth pro Martinu Bárta a v roce 2021 Jan Černý pro Bennyho Crista.

O historii komentátorů Eurovize v České televizi i oslovených módních návrhářů jsme se zmínili již v roce 2021, kdy právě Eurovizi začal komentovat Jan Maxián. Zmiňovaný článek najdete ZDE.

Co říkáte na novou trojici komentátorů a nového módního návrháře?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..