Malmö 2024Novinky

DNES: Zahajovací ceremoniál Eurovize 2024

Dnes v odpolední hodinách proběhne slavnostní zahájení Eurovision Song Contest 2024 v Malmö. Reprezentanti se projdou po tyrkysovém koberci.

První a druhé zkoušky jednotlivých interpretů jsou za námi a je čas se hodit do gala. Jako každý rok nás v neděli před eurovizním týdnem čeká tyrkysový koberec. Jedná se o slavnostní událost, kde se představí všichni reprezentanti letošního ročníku. Stejně tak jako u předešlých ročníků se můžeme těšit na řadu extravagantních a provokativních modelů, nespočet poskytnutých rozhovorů a dvě hvězdné drag moderátorky.

Už v průběhu tohoto týdne byly představeny jako moderátorky slavnostního zahájení drag superstar Elecktra a Tia Kofi. Obě umělkyně se proslavily díky franšíze reality show Drag Race. Elecktra se proslavila ve švédské mutaci soutěže Drag Race Sverige. Její kariéra nabrala na otáčkách ve chvíli, kdy v soutěži vystoupila s vlastní písní Unna Daj, která se stala virálním hitem. V roce 2024 zkoušela své štěstí ve švédském národním kole Melodifestivalen s písní Banne Maj. Tia Kofi se účastnila hned dvou řad RuPaul’s Drag Race UK. Řadu s podtitulem UK vs. The World v roce 2024 dokonce vyhrála. V březnu vydala svou první desku pojmenovanou Read My Lips.

Zahajovací ceremoniál bude probíhat v Malmö Live. Jedná se o nově postavené multifunkční kulturní centrum, ve kterém se pořádají koncerty a různé konference. Součástí je i hotel a kancelářské prostory.

Kdybyste si chtěli připomenout zahajovací ceremoniály předchozích ročníků Eurovize, u nás na webu naleznete galerie z Eurovize 2019 v Tel Avivu, Eurovize 2021 v Rotterdamu, Eurovize 2022 v Turíně a Eurovize 2023 v Liverpoolu.

Vesna na tyrkysovém koberci v Liverpoolu. (2023)

Ceremoniál začíná v 15:30 SELČ a vy ho můžete sledovat živě na streamu na YouTube.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..