Novinky

Eurovizi 2021 bude komentovat Jan Maxián a Albert Černý

Bennyho a tanečníky obleče designér Jiří Kalfař.

S květnem přichází další a další detaily k letošní Eurovizi i ze strany České televize. Letos se o komentář pro všechny tři živé přenosy postará Jan Maxián a Albert Černý. Jan Maxián byl v minulosti hudebním poradcem české delegace a minulý rok měl tu čest komentovat náhradní program Eurovision: Europe Shine a Light. Albert Černý ho pak doplní jakožto poslední český reprezentant z Eurovize 2019 v Tel Avivu. O to, co budou mít na sobě na jevišti dva taneční páry a sám Benny Cristo, se pak letos postará úspěšný módní návrhář Jiří Kalfař.

Historie českých komentátorů Eurovize není příliš dlouhá, ale o to bohatší je. Jedinou zástupkyní něžného pohlaví na tomto postu byla Kateřina Kristelová, která v roce 2007 a 2008 moderovala i české národní kolo Eurosong. O komentář se postarala zpětně i pro Eurovizi 2006, jejíž odvysílání tehdy bylo nutností pro první účast Česka v roce 2007.  V obou prvních letech naší účasti, tedy 2007 i 2008, tak stále byla hlasem Eurovize v České televizi právě Kateřina Kristelová, kterou o rok později v roce 2009 nahradil hudební kritik Jan Rejžek. Tím na dlouhou dobu česká účast skončila a při našem návratu v roce 2015 přišla změna a české diváky u televizních obrazovek vítal Aleš Háma, kterého z České televize známe jako moderátora soutěží Taxík nebo Kde domov můj?. Ani Aleš se ale na postu českého komentátora příliš dlouho neohřál, protože od roku 2016 ji obsadil jeden z nejznámějších českých moderátorů Libor Bouček. Ten tuto pozici zastával každý rok až do poslední Eurovize, která byla přenášena v roce 2019 z izraelského Tel Avivu.

Minulý rok Eurovize neproběhla, ale televizní přenos Eurovision: Europe Shine a Light Česká televize odvysílala a diváky tentokrát uvítal hlas Jana Maxiána, který patří pro změnu k jedněm z nejznámějších českých dabérů. A tohoto hlasu se tak dočkáme i letos, kdy ho doplní ještě Albert Černý ze skupiny Lake Malawi. To je praktika, která je v mnoha zemích pravidelně využívána, že se na komentování Eurovize podílí někdo z bývalých reprezentantů. V roce 2017 třeba i u nás ve finále, kam se bohužel neprobojovala, doplnila Libora Boučka naše reprezentantka Martina Bárta.

A že i to, co mají reprezentanti na sobě, stojí za pozornost, jsme se přesvědčili jíž několikrát. Pokud zmíníme výběr z posledních let, tak ve Stockholmu v roce 2016 oblékla Gabriela Gunčíková bílé šaty od návrháře Pavla Ivančice, zatímco rok poté pro změnu Martina Bárta měla možnost se prezentovat v modelu od Zoltána Tótha. Uvidíme tak, čím Benny a jeho tým překvapí letos, kdy spolupracují s Jiřím Kalfařem. Ten byl před dvěma lety například hostem ve známé talkshow Show Jana Krause.

2 komentáře: „Eurovizi 2021 bude komentovat Jan Maxián a Albert Černý

  • Bouček mi bude chybět. I když občas chyboval, tak jeho profesionalita byla na přenosech hodně znát. Ale upřímně, díky Eurpe shine a light a definitnímu přechodu Boučka na Primu v loňském roce se dalo čekat, že to bude komentovat Maxián. Každopádně spolukomentátora velice vítám, navíc bývalého reprezentanta. Je jasné, že tam bude navíc a řekne jen pár slov, ale určitě je to dost zajímavé a příjemné zpestření. Jsem na to propojení velice zvědav, jelikož jsem bohužel ještě ESC v roce 2017 nesledoval. Bude to pro mě určitě nový zážitek z tohoto typu přenosů a tenhle krok od ČT dost vítám.

    Reagovat
  • Maxián je super, to velmi kvituji. Albert tam bude podle mě navíc, ale uvidíme, třeba budu mile překvapený.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..