Liverpool 2023Na místě

Předpovědi druhého semifinále Eurovize 2023

Kdo nejspíše postoupí dnes večer do sobotního finále Eurovize 2023?

Vždy den před přímým přenosem semifinále či finále Eurovize se koná tzv. jury show, tedy přenos, který je vysílán pouze do jednotlivých televizních společností, které jsou členy EBU a účastní se Eurovize. Tam sedí pospolu pětice porotců, která právě během těchto přenosů rozdává své body. Tedy tak vše platilo do letošního roku. Nově poroty nehlasují, takže se z původní jury show stala jen další generální zkouška na živý přenos.

Přímo v místě konání Eurovize v Liverpoolu máme našeho redaktora Vladimíra, který tyto jury show pečlivě sleduje. Zbytek našeho redaktorského týmu letos hlídá dění v zákulisí Eurovize pouze v rámci online press centra či dostupných záznamů ze zkoušek. Pojďte se tedy podívat, kdo by prošel do sobotního finále podle našich reportérů.

Celková shoda u nás panuje na čtyřech kvalifikantech – Arménii, Kypru, Gruzii a Rakousku. Dále zde máme se 7 z 8 tipů Litvu, Polsko a Austrálii, které doplňuje v pomyslné TOP 10 Slovinsko se 6 z 8 tipů a Estonsko a Albánie s 5 body z 8. Za branami postupujících by mohla zůstat Belgie a Island, které u nás tipuje na postup jen polovina, zatímco Řecku na postup věří jen tři z nás a zbylá trojice Dánsko, Rumunsko a San Marino se podle nás řadí mezi jasné nepostupující.

Na celkového vítěze druhého semifinále nejvíce z nás tipuje Teyu a Salenu a to rovnou pětkrát, po jednom z nás si pak myslí, že vítězem semifinále bude Austrálie, Kypr nebo Polsko.

V předpovědích prvního semifinále byli nejúspěšnější Daniel a Ondřej, kteří správně odhadli všech 10 kvalifikantů, Dominik, Honza, Vladimír a Štěpán pak správně trefili 9 z 10, pomyslný bronz si pak za své tipy prvního semifinále odnáší Pavel a Josef.

Souhlasíte s volbou našich redaktorů? Myslíte si, že se bude výsledek dnes večer shodovat s našimi předpověďmi?

3 komentáře: „Předpovědi druhého semifinále Eurovize 2023

  • Zdaleka nejhorší semifinále v dějinách za mě, sorry but not sorry. Nevkusná školní besídka. Abych si z 16 nenašel ani PRŮMĚRNÉ vystoupení, to je masakr. Max tak 4/10. Doufám, že se nedostane ani jedno do TOP10. Letos jsou silných všech šest kvalifikantů (bez Ukrajiny, ale ta získá body jinak) + tři Seveřani, Izrael a my. Plus šílené Chorvatsko co se tam beztak taky dostane.

    Reagovat
    • Ok zapomněl jsem na Slovince. Ti jsou na 6/10. Ale zapomněl jsem na ně….. takže asi tak 🙂

      Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..