Liverpool 2023Na místě

Předpovědi prvního semifinále Eurovize 2023

Kdo nejspíše postoupí dnes večer do sobotního finále Eurovize 2023?

Vždy den před přímým přenosem semifinále či finále Eurovize se koná tzv. jury show, tedy přenos, který je vysílán pouze do jednotlivých televizních společností, které jsou členy EBU a účastní se Eurovize. Tam sedí pospolu pětice porotců, která právě během těchto přenosů rozdává své body. Tedy tak vše platilo do letošního roku. Nově poroty nehlasují, takže se z původní jury show stala jen další generální zkouška na živý přenos.

Přímo v místě konání Eurovize v Liverpoolu máme našeho redaktora Vladimíra, který tyto jury show pečlivě sleduje. Zbytek našeho redaktorského týmu letos hlídá dění v zákulisí Eurovize pouze v rámci online press centra či dostupných záznamů ze zkoušek. Pojďte se tedy podívat, kdo by prošel do sobotního finále podle našich reportérů.

Celková shoda u nás panuje na sedmi kvalifikantech – Norsku, Portugalsku, Izraeli, Moldavsku, Švédsku, Česku a Finsku. Pomyslné osmé místo patří Švýcarsku, které tipuje na postup 7 z 8 redaktorů. Chorvatsko by s 6 tipy obsadilo devátou příčku a desátou a poslední postupovou by bralo Nizozemsko se 4 hlasy. Po třech tipech pak mají na kontě Malta a Srbsko, Irsko si vysloužilo jeden postupový bod, zatímco zbylá dvojice Lotyšsko a Ázerbájdžán se podle nás řadí mezi jasné nepostupující.

Na celkového vítěze prvního semifinále nejvíce z nás tipuje Loreen a to rovnou polovina, tři pak tipují Finsko a jeden z nás si myslí, že vítězem semifinále bude Izrael.

Souhlasíte s volbou našich redaktorů? Myslíte si, že se bude výsledek dnes večer shodovat s našimi předpověďmi?

5 komentářů: „Předpovědi prvního semifinále Eurovize 2023

 • Nesouhlasím s Českem. Viděla bych nas tak na 4 místě rozhodně ne tak nízko. Ta píseň má krásnou a jasnou message, nádherné a silné ženské hlasy. Nechápu tak nízké hodnocení 😠

  Reagovat
  • Ahoj Markéto, pořadí v tabulce je seřazeno dle pořadového čísla vystoupení 🙂 Hodnocení redaktorů je znázorněno fajfkou. Což u nás panuje naprostá shoda mezi všemi redaktory, tedy jasný postup

   Reagovat
 • Ehm, ja mam pocit, že tu ani takmer nie je z čoho vyberať… Mam problém nájsť aspoň piatich, ktorí by si zaslúžili postup do finále 🤦‍♀️ Celkovo mi začína Eurovízia postupne pripadať ako miestami veľmi zúfalá a bizarná školská besiedka s dvoma – troma dobrými číslami 😣

  Reagovat
  • Favoriti: (4)
   Norway, Croatia, Israel, Finland (i na celkového vítěze)
   Zaujalo: (4)
   Serbia, Portugal, Moldava, Czechia
   Myslím, že postoupí (a nemám s tím problém): (2,5)
   Ireland, Switzerland… a možná Malta?

   Fakt se mi nelíbí Nizozemsko, Ázerbájdžán a Lotyšsko.

   Tak akorát Švédsko místo Irska. Irsko mě až tak nemrzí, ale letošní Švédsko prostě není wow Euphoria a upřímně mě trošku až děsí ten hype okolo.

   Reagovat
 • S Portugalskem si dovolím nesouhlasit, jinak s tím ostatním jsem na stejné vlně.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..