Liverpool 2023Na místě

DNES: První semifinále Eurovize 2023

O 10 finálových míst se popere patnáctka soutěžících.

V anglickém Liverpoolu se dnes uskuteční první semifinále Eurovision Song Contest 2023. Patnáct soutěžních písní bude bojovat o postup do prestižního velkého finále. V rámci dnešního večera se představí tito semifinalisté:

 1. Norsko
 2. Malta
 3. Srbsko
 4. Lotyšsko
 5. Portugalsko
 6. Irsko
 7. Chorvatsko
 8. Švýcarsko
 9. Izrael
 10. Moldavsko
 11. Švédsko
 12. Ázerbájdžán
 13. Česko
 14. Nizozemsko
 15. Finsko

Kromě těchto soutěžících vystoupí i trojice automatických finalistů – Francie, Německo a Itálie. Tyto země navíc i hlasují právě v prvním semifinále. O výsledcích rozhodnou nově pouze televizní diváci a poprvé v historii Eurovize také hlasující ze zbytku světa. Večerem nás bude provázet trojice moderátorek Alesha Dixon, Julia Sanina a Hannah Waddingham. Atmosféru pro celý přenos určitě umocní i plná hala diváků, která k této události neodmyslitelně patří.

Na začátku nás čeká krátké video o vítězství Ukrajiny a oznámení pořádání Eurovize v Liverpoolu, naváže také hudební opening act od moderátorky Juliy Saniny s písní Mayak. O konceptu letošních pohlednic, které budou propojovat Ukrajinu, Spojené království a jednotlivé soutěžící země jsme vás informovali v samostatném článku. V interval actu se nám tentokrát představí ukrajinská zpěvačka Alyosha v duetu s britskou zpěvačkou Rebeccou Ferguson, dohromady představí svou verzi známé písně Ordinary World od Duran Duran. Na ně naváže megahvězda Rita Ora s medley svých písní, v němž představí také nový singl Praising You.

Přímý přenos startuje ve 21:00 a živě jej budete moci sledovat na obrazovkách České televize na programu ČT 2, kde vás celým pořadem provede Jan Maxián, anebo na ivysilani.cz.

Chcete během večera bodovat a hodnotit? Stáhněte si a vytiskněte naše oficiální bodovací archy!

Jeden myslel na “DNES: První semifinále Eurovize 2023

 • Tak za mě postupující celkem jasný.
  Finsko, Moldavsko, Malta, Švédsko, Norsko, Izrael, ČR, Švýcarsko, Portugalsko, Nizozemsko.
  Finsko asi dle mě jasně nejlepší, osobně se mi líbilo hodně Moldavsko a Malta. Vesna výkon ok, jasný postup, i když nějak se mě ta píseň vůbec nedotýká. V prvním semi nikdo vyloženě nepropadl, i když Lotyšsko bylo dost o ničem. Tak nějak si myslím, že by Finsko mělo porazit Švédsko. Švédsko dobrý, ale je to takový odvar Euphorie. Věřím víc Finsku ve finále.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..