Turín 2022

Turínské pódium si poprvé vyzkoušeli už i finalisté

Členové Velké pětky za sebou mají první zkoušku!

Jako první se odpoledne na stagi v turínské Pala Olimpico představila Francie. Stejně jako tomu bylo u prvních zkoušek semifinalistů, žádné sledování přenosu z haly dychtivými novináři nebylo možné, a tak se opět opíráme pouze o oficiální slova EBU a exkluzivní fotografie. Při zkoušce Alvana a tria Ahez prý vibrovala podlaha tak silně, až se třásly keře v greenroomu. Vystoupení je laděno do zelené barvy a nechybí ani notná dávka pyrotechniky. Vystoupení se obecně velmi podobá tomu, které známe z národního kola, avšak v Turíně přeci jen nabude ještě hmotnější velkoleposti.

Po Francii přišla řada na domácí delegaci. Mahmood byl během první zkoušky doprovázen zástupcem Blanca, který se z časových důvodů nemohl první zkoušky zúčastnit. Italské vystoupení je doslova zahaleno kouřem a kromě občasného nádechu fialového odstínu působí pódium velmi jednoduše a skromně. Důraz tak bude naprosto bez debat kladen právě na zpívající dvojici.

Spojené království už dopředu hlásilo, že letos přijde s odvážným a nadčasovým stagingem. Jediné, co nyní můžeme říci, je, že nelhalo. Sam Ryder se objevuje uprostřed obrovské světelné konstrukce, které může závidět i černé slunce za ní. Nevíme, jak bude konstrukce působit na televizních obrazovkách, lze ale tušit, že v kombinaci se Samovým hlasem se máme na co těšit. Spojené království je letos téměř po deseti letech opět v roli jednoho z favoritů a dnešní první zkouška mu rozhodně v postavení nikterak neublížila. Ba naopak.

Fotky ze zkoušky Spojeného království nechaly fanoušky téměř zapomenout na to, že je před námi příchod jedné z hlavních hvězd letošní Eurovize, minimálně mezi fanoušky, Chanel ze Španělska. Její choreografie a taneční pohyby jsou již tak ikonické, že jen blázen by je chtěl jakkoliv měnit. Chanel nemění ani partu svých tanečních kolegů jak se zdá, choreografie k písni SloMo bude středobodem vystoupení. Nedočkáme se tak divoké grafiky z národního kola, ona by stejně za sluncem ani nebyla vidět. Chanel bude postupně testovat hned několik kostýmků, uvidíme, v jakém se nakonec příští sobotu objeví.

No a úplně posledním soutěžícím letošního ročníku, který vystoupal na pódium v italském Turíně, byl Malik Harris z Německa. Ten se odmítl spolehnout na složitý stagingový koncept a v hlavní roli je on a jeho spojení s kamerou. Čeká nás tak srdcervoucí zážitek, o který se postará Malik společně se svou kytarou. Zda ho ale smutný výraz do kamery zachrání od zadních pozic, na to si budeme muset ještě přes týden počkat.

Stejně jako po prvních zkouškách semifinalistů, i dnes si můžete všechny zkoušky v pohybu zkontrolovat na oficiálním eurovizní TikToku.

@eurovision

A HUUUUGE prop and HUUUGE vocals from United Kingdom’s @Sam Ryder 🔥 #EurovisionTikTok #Eurovision2022 #Eurovision

♬ original sound – Eurovision

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..