NovinkyOGAE

Pomozte nám s výběrem reprezentanta do OGAE Song Contest 2021!

Máte nějaké návrhy, kdo by nás měl reprezentovat v letošním OGAE Song Contestu?

Blíží se i další ročník online soutěže OGAE Song Contest. Této soutěže se může účastnit píseň, která nebyla vydána dříve než 1. ledna 2020, interpret musí být Čech a písnička musí být v českém jazyce. Myslíte si, že znáte nějakou píseň, která splňuje všechny výše zmíněné podmínky a byla by ideálním reprezentantem Česka? Dejte nám vědět vaše návrhy buď do komentářů nebo na email ogae.cz@gmail.com a možná právě váš tip osloví členy našeho OGAE klubu nejvíce.

Pro srovnání si pojďme připomenout naše předchozí reprezentanty a jak se jim vedlo. Nutno dodat, že na poli OGAE Song Contestu příliš velkých úspěchů nemáme a doposud nejlepší výsledek zaznamenala loni Ivana Korolová.

 • 2016: Sebastian – Toulavá (9 bodů = 25. místo z 28)

 • 2017: Marta Jandová – Školíš mě (13 bodů = 21. místo z 28)

 • 2018: Mirai – Chci tančit (10 bodů = 27. místo z 29)

 • 2019: Tereza Mašková – Žár (4 body = 28. místo z 28)

 • 2020: Ivana Korolová – Paleo (37 bodů = 17. místo z 28)

3 komentáře: „Pomozte nám s výběrem reprezentanta do OGAE Song Contest 2021!

 • Škoda té nutnosti češtiny, v Česku je spousta zajímavých zpěváků a kapel s moderním soundem, ti ale zpívají vesměs anglicky. Ale třeba Nová láska od Alberta Černého nebo Tělo od Ewy Farne jsou fajn písničky, mohly by zaujmout. Asi bych se vyvaroval trapností typu Kapitán Demo.

  Reagovat
 • Ach jo, to jazykové omezení nás IMHO odsuzuje končit na potupných posledních místech až do skonání věků. Nicméně bychom tomu aspoň nemuseli chodit naproti výběrem všelijakých unylých Sebastianů a Terez Maškových. 😉

  Konkurenceschopných anglicky zpívaných písniček za dané období bych vyjmenoval několik desítek, ale z českých mi vycházejí vpodstatě jen tři, které handicap nemelodické češtiny aspoň vyvažují chytlavou melodií plus jedna, kterou mám osobně moc rád, ale nevěřím, že by ji tak specifické publikum jako OGAE ocenilo:

  Kapitán Demo: Řekni mámě, ať ti koupí bentley
  Pokáč: Nešahej na mě
  Naděje: Nepůjdu spát
  +
  Pavel Čadek: Tanči

  Reagovat
  • Děkujeme za tipy, uvidíme, třeba některý z nich zaujme. Jinak anglicky zpívané věci můžeme použít do OGAE Video Contestu, který nemá omezení jazyku. Výhledově do budoucna je snaha ze strany některých OGAE klubů sloučit OGAE Song a Video Contest do jednoho společného, takže uvidíme, kam tento postup v příštích letech vyústí.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..