Ankety a soutěžeNa místěRotterdam 2021

DNES: Velké finále Eurovize 2021

Dnes večer vyvrcholí 65. ročník Eurovision Song Contest!

Po dvou letech čekání se eurovizní svět dočká nového šampiona. Tím se stane jeden z šestadvaceti finalistů. O osudu soutěžících rozhodnou mimo jiné i diváci české televize spolu s pětičlennou českou porotou, jejichž jména jsou zatím stále tajná. Český zástupce Benny Cristo se sice do velkého finále neprobojoval, o zábavu a skvělé hudební výkony však rozhodně nebude nouze.

Ve velkém finále vystoupí tato soupiska soutěžních zemí:

 1. Kypr
 2. Albánie
 3. Izrael
 4. Belgie
 5. Rusko
 6. Malta
 7. Portugalsko
 8. Srbsko
 9. Spojené království
 10. Řecko
 11. Švýcarsko
 12. Island
 13. Španělsko
 14. Moldavsko
 15. Německo
 16. Finsko
 17. Bulharsko
 18. Litva
 19. Ukrajina
 20. Francie
 21. Ázerbájdžán
 22. Norsko
 23. Nizozemsko
 24. Itálie
 25. Švédsko
 26. San Marino

Vlajkový průvod za doprovodu patnáctiletého DJ Pietera Gabriela zahájí celý večer. Proběhne relativně krátce a už po deseti minutách od začátku show začne zpívat první interpret. Jakožto hlavní interval act finálového večera uvidíme vystoupení s názvem Rock the Roof za účasti bývalých vítězů Lenny Kuhr, Teach-In s Getty Kaspers, Sandra Kim, Elena Paparizou, Lordi a Måns Zelmerlöw. Blíže jsme vám o tomto zajímavém projektu psali v tomto článku.

Během hlasování také uvidíme noční záběry z ikonického mostu Erasmusbrug, na kterém vystoupí rotterdamský filharmonický orchestr. K němu se poté přidá DJ Afrojack se zpěvákem Wulfem. Scéna se později přesune přímo do haly, kde se objeví Glennis Grace, reprezentantka Nizozemska v roce 2005, a obklopena tanečníky zazpívá světový hit Titanium. Dalším živým aktem mělo být velkolepé vystoupení Duncana Laurence s písněmi Arcade a především s horkou novinkou Stars. Zpěvák byl však po středeční nevolnosti pozitivně testován na nákazu onemocnění covid-19, jeho přítomnost v Ahoy aréně tak bude pouze virtuální.

Večerem nás bude provázet čtveřice moderátorů Chantal JanzenEdsilia RombleyJan Smit a Nikkie de Jager. V aréně bude během přenosu stejně jako v průběhu semifinálových kol přítomno 3 500 diváků, kteří vytvoří opět skvělou atmosféru. Výsledky české odborné poroty bude letos premiérově vyhlašovat Taťána Gregor Brzobohatá, někdejší nejkrásnější dívka světa.

Letošní ročník, zdá se, nemá jasného favorita. Bookmakeři stále nejvíce věří trojici Itálie, Francie a Malta, ty pak následuje Švýcarsko a Ukrajina. Žádný trhák, jaký jsme u sázkařů mohli vidět před dvěma lety v podobě pozdějšího vítěze z Nizozemska, se tentokrát neděje. O to napínavější bude konečné vyhlašování výsledků. Stejně jako v roce 2019, i letos se nejprve dozvíme body všech národních porot, body od diváků pak budou udíleny postupně pro země od posledního místa porot až po zemi, která u porot zvítězila. Do posledního momentu tak nebude jasné, komu patří nová eurovizní trofej.

Přímý přenos startuje ve 21:00 a živě jej budete moci sledovat na obrazovkách České televize na programu ČT 1, kde vás celým pořadem opět provede Jan Maxián, tentokrát s Albertem Černým, anebo na živém streamu oficiálního YouTube kanálu Eurovision.

Kdo by měl podle vás vyhrát Eurovizi 2021?
 • Ukrajina 14%, 29 hlasů
  29 hlasů 14%
  29 hlasů - 14% všech hlasů
 • Francie 13%, 27 hlasů
  27 hlasů 13%
  27 hlasů - 13% všech hlasů
 • Itálie 11%, 22 hlasy
  22 hlasy 11%
  22 hlasy - 11% všech hlasů
 • Švýcarsko 8%, 16 hlasů
  16 hlasů 8%
  16 hlasů - 8% všech hlasů
 • Rusko 6%, 13 hlasů
  13 hlasů 6%
  13 hlasů - 6% všech hlasů
 • Malta 6%, 13 hlasů
  13 hlasů 6%
  13 hlasů - 6% všech hlasů
 • Srbsko 6%, 12 hlasů
  12 hlasů 6%
  12 hlasů - 6% všech hlasů
 • Finsko 4%, 9 hlasů
  9 hlasů 4%
  9 hlasů - 4% všech hlasů
 • Bulharsko 4%, 8 hlasů
  8 hlasů 4%
  8 hlasů - 4% všech hlasů
 • Island 4%, 8 hlasů
  8 hlasů 4%
  8 hlasů - 4% všech hlasů
 • Švédsko 2%, 5 hlasů
  5 hlasů 2%
  5 hlasů - 2% všech hlasů
 • Německo 2%, 4 hlasy
  4 hlasy 2%
  4 hlasy - 2% všech hlasů
 • San Marino 2%, 4 hlasy
  4 hlasy 2%
  4 hlasy - 2% všech hlasů
 • Řecko 2%, 4 hlasy
  4 hlasy 2%
  4 hlasy - 2% všech hlasů
 • Litva 2%, 4 hlasy
  4 hlasy 2%
  4 hlasy - 2% všech hlasů
 • Norsko 2%, 4 hlasy
  4 hlasy 2%
  4 hlasy - 2% všech hlasů
 • Ázerbájdžán 2%, 4 hlasy
  4 hlasy 2%
  4 hlasy - 2% všech hlasů
 • Moldavsko 1%, 3 hlasy
  3 hlasy 1%
  3 hlasy - 1% všech hlasů
 • Izrael 1%, 3 hlasy
  3 hlasy 1%
  3 hlasy - 1% všech hlasů
 • Belgie 1%, 3 hlasy
  3 hlasy 1%
  3 hlasy - 1% všech hlasů
 • Albánie 1%, 2 hlasy
  2 hlasy 1%
  2 hlasy - 1% všech hlasů
 • Španělsko 0%, 1 hlas
  1 hlas
  1 hlas - 0% všech hlasů
 • Spojené království 0%, 1 hlas
  1 hlas
  1 hlas - 0% všech hlasů
 • Portugalsko 0%, 1 hlas
  1 hlas
  1 hlas - 0% všech hlasů
 • Kypr 0%, 1 hlas
  1 hlas
  1 hlas - 0% všech hlasů
 • Nizozemsko 0%, 0 hlasů
  0 hlasů
  0 hlasů - 0% všech hlasů
Celkově hlasů: 201
Počet hlasujících: 134
22. 5. 2021 - 23. 5. 2021
Hlasování ukončeno !

Vyberte až tři své favority!

7 komentářů: „DNES: Velké finále Eurovize 2021

 • Z nejvíc diskutovaných favoritů se mi jako nejpravděpodobnější vítěz (potenciál největšího konsenzu mezi porotami a diváky a příznivý running order) jeví Francie; nepodceňoval bych ani sice méně lidové, ale za srdce beroucí Švýcarsko.

  Myslím si, že Itálie a Finsko se budou navzájem kanibalizovat v televotingu, totéž v menší míře (sice různý styl, ale velmi podobná „girl power“ message) může potkat dvojici Rusko-Malta, jistě úúúplnou náááhodou zařazenou takhle těsně za sebe. 😉 Ukrajinskou píseň vnímám spíš jako polarizující než jako konsenzuálního favorita. Jejich vítězství jistě není nemožné, ale překvapilo by mě. Island jsem si loni stejně jako mnozí zamiloval, ale letošní písnička i její staging mi připadají jako jedna velká reference na tu loňskou a nevím, jestli bude fungovat i na diváky neznalé kontextu, kteří ji uvidí a uslyší poprvé. Tentýž problém v ještě větší míře vidím u Litvy, s tou jako s kandidátem na vítězství vůbec nepočítám.

  U Švédska mě naštve cokoli víc než 0 bodů od diváků, ale víme jak to je, poroty se postarají a TOP5, přinejhorším TOP10 z toho bude, protože Björkman said so. Portugalsko pravděpodobně vytěží nějaké body navíc z toho, že je obloženo ukřičenými pyromankami. Kypr, Řecko a Bulharsko se jistě budou líbit, ale vítěze mezi nimi nevidím. Norsko se může (a nemusí) stát Michalem Szpakem tohoto ročníku. Zbytek bude imho paběrkovat v pravém sloupci scoreboardu. Na chvostu očekávám obvyklé podezřelé (UK, Německo, Španělsko).

  Reagovat
 • Mimochodem když se tak dívám na running order, nemá být cílem různorodost po sobě jdoucích vystoupení? Prvních šest vystupujících jsou zpěvačky (nebo zpěvačka ve skupině u Belgie) a mně teda první tři přijdou žánrově docela podobné.

  Reagovat
 • TOP 6 bych si tipl nějak takto: Itálie, Ukrajina, Malta, Francie, Litva, Švýcarsko. S výběrem favoritů jsem docela spokojený. Nejmíň se mi líbí Itálie, navíc její vítězství by mohla být další voda na mlýn kritikům ESC u nás.
  Černý kůň je pro mě Bulharsko, možná Kypr. Vyhoří Německo, Británie, oproti kurzům si doufám pohorší Portugalsko a Norsko. Skandinávie má letos celkově slabší ročník, až na Finsko, řekl bych.
  Už se těším.:-)

  Reagovat
 • Myslím si, že nás čeká poměrně velký rozdíl mezi hlasováním poroty a diváků. Porota letos potáhne Francii, kdežto diváci Ukrajinu. V závěsu by se mohla držet na obou frontách Itálie, a celkově toho pak využít. Myslím si, že o vítězi rozhodne to, jak moc Ukrajina zbourá divácké hlasování. Z nějakého důvodu jsou taky všichni odvaření ze Švýcarska, ale za mě živě prostě nevýrazný song. Do TOP6 pak ještě čekám Litvu a porotou každoročně protěžované Švédsko s „náhodnou“ pozicí na závěr večera. Špatnou pozici má naopak Malta, ta podle mě ztratila šance na výhru.
  Kdybych si měl zatipovat, tak to vidím takto:
  1. Ukrajina 2. Itálie 3. Francie 4. Litva 5. Švýcarsko 6. Švédsko 7. Malta 8. Island 9. Řecko 10. Bulharsko

  Reagovat
  • Tak s tímhle se ztotožňuju. Ukrajina bude opravdu hodně bodovat u diváků a je pouze otázka, jak moc. Mě třeba přišlo, že ten zpěv byl trochu horší než jsem očekával, ale pro diváky, kteří uslyší Ukrajinu poprvé až ve finále, tak to nemusí ničemu vadit. Francii taky očekávám vysoko u porot a Itálie by mohla sbírat body všude. Maltu bych ještě neodepisoval, sice to na výhru nevypadá, ale do top 5 to bude stačit.
   Top 5 bych viděl asi takto: 1.Itálie 2. Ukrajina 3. Francie 4. Malta, 5. Švýcarsko.

   Reagovat
 • Můj hlavní favorit je Finsko, ale je mi jasné, že nevyhrají. Můj hlas ale určitě mají.
  Z těch reálných voleb bych byl nejradši za Maltu, nebo Ukrajinu. Pak tam je ještě Francie a Itálie, dva největší favoriti. Tady bych volil Francii. Itálie se mi z těchto čtyř líbí nejméně.
  Doufám, že nevyhraje Švýcarsko. Zazpívané je to super, ale hrozně mi to připomíná Nizozemsko 2019 a toho jsem nebyl velký fanoušek.

  Každopádně velice se těším. Jsem rád, že tam na rozdíl od roku 2019 není žádný jasný velký favorit, ale je to otevřené. Na songy bych řekl, že je to lehce nadprůměrný ročník. Čekám velké drama při vyhlašování. Užijte si to lidi a nebuď pak moc naštvaní, až nevyhraje váš favorit 🙂

  Reagovat
  • U porôt sa dá očakávať vsádzanie na niekoho a potápanie druhého, nejaké usmernenia z centra iste fungujú. Bola by som radšej, keby čelo zostalo viacmenej vyrovnané a rozhodli diváci. Nakoniec, usporiadatelia už poradím umelo zasahujú do vývoja.

   Tento rok nemám vyslovene jedného kandidáta, ktorý by trčal nad zvyškom, tak som zvedavá, ako to dopadne.
   Čo som tak preletela diskusie, najviac sa rieši duel Taliansko / Francúzsko.
   Potom Švajčiarsko, Island, Ukrajina, Litva, Bulharsko.
   Menej Malta, Rusko, Fínsko.
   Samozrejme aj iné krajiny, zo zvyšku asi najviac Nórsko, Portugalsko, Belgicko, Azerbajdžan, Cyprus, Grécko, San Marino, Srbsko, Holandsko.
   Dosť podobné je to aj v tejto ankete, hlavne vrch.

   Osobne si nemyslím, že zvíťazí Francúzsko, Island, Bulharsko, Rusko, Fínsko (zo zatiaľ asi najväčších kandidátov) a veľmi dúfam, že ani prefabrikáty typu Azerbajdžan, Cyprus,…

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..