Novinky

Ve finále se „budou otřásat střechy“ Rotterdamu

Eurovizní tým představuje koncept interval actu letošního finále.

V letošním finále budeme opět svědky nevšedního interval actu. Interval act je vystoupení, kterým bývá nejčastěji vyplněný prostor mezi soutěžními čísly a samotným vyhlášením výsledků. Velmi často je během tohoto vystoupení stále otevřené hlasování. Během posledních deseti let jsme byli svědky ikonických vystoupení, jako například v letech 2010, 2016 nebo právě během dosud poslední Eurovize v Tel Avivu 2019. To, co si ale pro nás organizátoři připravili letos, jsme na Eurovizi doposud neviděli!

Hlavní roli bude hrát šestice vítězů Eurovision Song Contest napříč dekádami a střechy tří zajímavých budov v Rotterdamu. Tyto střechy se totiž na chvíli promění v zářivé pódium, na kterých eurovizní šampioni představí své vítězné písně. V rámci této podívané se konkrétně představí jedna ze čtyř vítězek Eurovize 1969 Lenny Kuhr (De Troubadour, Nizozemsko), vítězové Eurovize 1975 Teach-In (Ding-a-dong, Nizozemsko), vítězka Eurovize 1986 Sandra Kim (J’aime la vie, Belgie), nestárnoucí šampionka Eurovize 2005 Helena Paparizou (My Number One, Řecko), vítězové Eurovize 2006 Lordi (Hard Rock Hallelujah, Finsko) a nakonec šampion z Vídně 2015 Måns Zelmerlöw (Heroes, Švédsko).

Skupina Teach-in, do nedávna poslední nizozemští vítězové (1975)

Måns se tak stává jedním z „nejvyužívanějších“ eurovizních vítězů posledních let, jelikož po své výhře v roce 2015 stihl Eurovizi moderovat (2016) a téměř každý rok se během přenosu objevil buďto živě nebo v předtočeném videu (2017, 2019, 2020 – Europe Shine a Light, 2021). Zajímavostí také je, že skupina Teach-In, která až do roku 2019 byla přes čtyřicet let posledním nizozemským šampionem Eurovize, se pro tento interval act spojí do svého původního složení po mnoha letech.

A kde že budou tito vítězové vystupovat? Na střeše tří rotterdamských budov. Konkrétně se jedná o bývalé silo a dnešní párty budovu Maassilo, ta měla v loňském roce dle původních plánů sloužit jako euroclub, a dále Hotel New York a nově postavené ikonické muzeum Depot Boijmans Van Beuningen. Interpreti budou vystupovat ve velké výšce a doslova rozzáří noční Rotterdam. Jedná se o velmi kreativní a nevšední zážitek a jak dodává sám Sietse Bakker, diváci si tento interval act rozhodně zamilují. Pojďme tedy všichni společně v letošním finále „Rock the Roof“ – zatřást se střechami!

Muzeum Depot Boijmans Van Beuningen, zdroj: DesignMag.cz

2 komentáře: „Ve finále se „budou otřásat střechy“ Rotterdamu

  • Pozor na chybu 🙂 … a nakonec šampion z Vídně 2015 Måns Zelmerlöw (Heroes, Nizozemsko)

    Reagovat
    • Děkuji za upozornění, nechal jsem se tím Nizozemskem asi příliš unést. 🙂

      Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..