ESCArena hodnotí !Ročník 2021

ESC Arena hodnotí (29): Russian Woman (#RUS)

Tým našeho webu hodnotí písně Eurovision Song Contest 2021!

ESC Arena vám každý den servíruje zhodnocení jedné písně soutěžící na letošní Eurovizi v Rotterdamu. Přečtěte si názory lidí, kteří se starají o chod našeho webu, a koukněte na jejich výsledné bodové hodnocení. Nesouhlasíte s námi a máte zcela odlišný názor? Změnil se váš postoj k písni od jejího prvního zveřejnění? Neváhejte a podělte se s námi o své postřehy dole v komentářích! A koho že si detailně rozebereme dnes?

Manizha – Russian Woman

Reprezentant Ruska 2021

Josef

Rusko všechny šokovalo nejdříve tím, že opět nepojede skupina Little Big. Další šok, tentokrát již pozitivní (alespoň pro někoho), přišel s národním kolem a jeho vítězkou Manizhou. Její píseň Russian Woman může na první poslech připomínat scénu, kdy Pejsek s Kočičkou vařili dort a dali tam všechno, co měli rádi. A zde přichází možná i největší ruský problém – někdo bude tenhle netradiční mix R’nB, hip hopu, rapu a ruského chorálu milovat, zatímco druzí mu asi nikdy na chuť nepřijdou. A já patřím do té první skupiny. Navíc oceňuji i přítomnost vokalistů na jevišti, za což patří Manizhe uznání a dík. I když celé vystoupení s Manizhou uprostřed kruhu vokalistů může připomínat vzývání ďábla. Když ale vezmeme v potaz energii, kterou publiku Manizha předává, vlastně by to i docela odpovídalo.

Hodnocení: 9

Honza

A je to tu, má další desítka. Rusko konečně přichází s něčím, co si od této země představuji. Už bylo dost Sergejových zdvižených paží, lámané angličtiny a dalších „Dream Team“ blafů. Ruská žena je nebývale silná, moderní, nezávislá a především dokonale hravá. Jakmile se v Rotterdamu rozezní sborový refrén, husí kůži zaznamená každá část mého těla. Konec konců jako pokaždé, když si píseň pouštím v živé verzi. Manizha si získala moje srdce nejen jako zpěvačka a autorka ale též jako člověk. Zařazuje se mezi skupinku interpretů, jejichž hudební vývoj budu sledovat i po soutěži. Vlastně tedy děkuji skupině Little Big, že se rozhodla neúčastnit se. Třeba bych jinak Manizhu ani nepoznal a to by byla škoda.

Hodnocení: 10

Dominik

Rusko rádo šokuje. I když jsem letos očekával všemožné, nemyslel jsem si, že právě Rusko bude patřit k těm, které ve svém seznamu budu mít pod spodní hranicí klinické smrti. Tiše vzpomínám na Little Big.

Hodnocení: 1

Pavel

Po dlouhém čekání na novou soutěžní píseň skupiny Little Big nám Rusko překvapivě naservírovalo národní kolo, které vyhrála Manizha s písní Russian Woman. Svérázná ruská děvucha se svérázným rusky znějícím songem. Baví mě. Je to něco, co v Eurovizi nebývá tak často a co výběr letošních soutěžních písní zpestřuje. Hlas, který Manizha ukazuje v živém vystoupení i se všemi jeho polohami, je okouzlující a podtrhuje sílu a odvahu, o které se v písní zpívá. Nejsem si zcela jist, zda Manizha dokáže zaujmout diváky na první poslech, ale moc bych si to přál.

Hodnocení: 8,5

Vladimír

Po dlouhé době jsme se u Ruska s příchodem Manizhy dočkali konce patosu. Tentokrát Rusové vsadili na chytlavý song s etnickými prvky a především na samotnou osobnost zpěvačky. Já pevně věřím, že i toto je pro ně cesta, jak zaujmout evropské publikum a mířit k výbornému výsledku.

Hodnocení: 8

Daniel

Ačkoli se může zdát, jako by se jednalo o několik ruských hitů v jednom, což nejednomu posluchači nesedí, já si tuto rozmanitost a „nejednotu“ užívám. Každou chvíli nám Manizha nebojácně ukazuje jiný styl a polohu hlasu, což je velmi poutavý prvek v průběhu celého songu. Smysl ve využití tolika různých stylů vidím v hlavní myšlence textu; Manizha jako správná ruská žena je schopná „zazpívat“ všechno, co se jí zachce bez ohledu na to, co se od ní očekává. Zpěvaččina odvaha a odhodlání promluvit o v Rusku tabuizovaném tématu v národním jazyce se symbolickými anglickými frázemi jako „Every Russian woman needs to know / You’re strong enough, you’re gonna break the wall“ či „Don’t be afraid“, kvůli nimž se doma dostala do nelehké pozice, je přesně to, co dokážu ocenit. V tomto případě druhým místem svého eurovizního žebříčku.

Hodnocení: 9,5

Ondřej

Letošní ruský výběr pro mě byl, stejně jako asi pro všechny, velkým překvapením a upřímně jsem si nedokázal představit vyhrát nikoho jiného než Manizhu. Ačkoli někomu připadá letošní ruský počin moc překombinovaný, já si upřímně myslím, že jako celek Russian Woman funguje skvěle a i zpěvaččin živý projev se mi velmi líbí. Jsem rád, že Rusové dali po dlouhé době přednost skladbě, která je alespoň z části v ruštině, a věřím, že i tento fakt by jim mohl pomoci k postupu do finále.

Hodnocení: 6,5

Celkové hodnocení pro Rusko: 7,50

Souhlasíte? Nesouhlasíte? Dejte nám vědět!

Jeden myslel na “ESC Arena hodnotí (29): Russian Woman (#RUS)

  • Hej, je to taká bláznivinka, ale má iskru, nápad, dobrú energiu, aj netuctovú interpretku.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..