Ostatní

Duncan Laurence slaví s Arcade celosvětový úspěch

Vítězná píseň Eurovize 2019 se téměř po dvou letech proslavila.

Zatímco po vítězství Duncana Laurence na Eurovizi 2019 se zdálo, že jeho píseň Arcade zůstane především v povědomí eurovizních fanoušků, po téměř dvou letech od jejího zveřejnění se Duncan dočkal zasloužené slávy.

Svému úspěchu může být Duncan vděčný především sociální síti TikTok, na které se už koncem minulého roku začaly objevovat stovky videí s použitím jeho songu Arcade jako hudebního podkladu. Tím, že ho používali i influenceři s poměrně velkým dosahem, se Arcade brzy dostal mezi širší publikum a okamžitě se stal velice oblíbeným songem. K dnešnímu dni byla píseň Arcade na TikToku použita ve více než šesti stech tisících videí a na mnoha různých platformách se objevilo velké množství cover verzí.

Tohoto úspěchu si samozřejmě všimla nejprve rádia po celé  Evropě a píseň Arcade začala debutovat a navracet se do jejich oficiálních žebříčků, včetně českého Spotify. Evropská scéna byla pro Duncana ale pouze začátek jeho cesty za slávou, protože zanedlouho poté se objevil v americké TODAY show a následně si ho do svého pořadu Ellen Show pozvala populární americká moderátorka Ellen  DeGeneres. V epizodě jejího pořadu z 6. března zazpíval upravenou verzi své písně spolu se zpěvačkou Fletcher.

Dosavadním vrcholem je jistě pro Duncana Laurence zařazení jeho písně do slavného amerického žebříčku Billboard Hot 100, tedy sta momentálně celosvětově nejoblíbenějších písní. Jedná se tak zároveň o první eurovizní píseň, které se podařilo do tohoto žebříčku proniknout od roku 1996, kdy se v něm objevila skladba Ooh Aah… Just a Little Bit od britské zpěvačky Giny G, která tehdy skončila na Eurovizi až osmá.

Píseň Giny G byla tehdy dokonce nominována na cenu Grammy, zda by se něco takového mohlo povést i Duncanu Laurencovi se nejspíš dozvíme až časem, kdy bude určitě přidávat do své kariéry další a další skvělé písně a úspěchy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..