Hudební novinky

Únorové novinky eurovizních umělců

Nová hudba eurovizních reprezentantů za únor 2021.

Během února jsme poznali řadu nových písní, které uslyšíme na Eurovizi 2021, rovněž i ty od navrátilců z loňska. Mezi ně se zařadili Irka Lesley Roy s novinkou Maps, Ana Soklič ze Slovinska s gospelovou písní Amen, španělský zpěvák Blas Cantó se skladbami národního kola Voy a quedarme a Memoria, VICTORIA z Bulharska a její EP a little dramatic a samozřejmě Benny Cristo s českou reprezentační písní Omaga. Nové hudby jsme se dočkali ale i od dalších bývalých reprezentantů a tu shrneme v dnešním článku.

Novou hudbu vydali všichni tři poslední reprezentanti Ukrajiny, které jsme viděli na eurovizní stagi. Mélovin (2018) zveřejnil skladbu nesoucí název I krov kypyť a jeho předchůdce, skupina O.Torvald (2017), pak píseň V poduškach. S novinkou přišla i Jamala, vítězka Eurovize 2016, konkrétně s klidnou písničkou Vdjačna. Pokud nemáte ukrajinských rytmů dost, poslechnout si můžete i novinku Krok od Khayata, který bral stříbrnou medaili v loňském Vidbiru.

V únoru byly představeny také tři duety ryze eurovizních interpretů. Tím prvním je skladba Hram srbské reprezentantky na Eurovizi 2017 Tijany Bogićević a Chorvata Damira Kedža, který měl loni v Rotterdamu představit svoji píseň Divlji vietre. O druhý se postarali dvojnásobný norský zástupce Alexander Rybak a Arménka Sirusho z Eurovize 2008, jedná se o skladbu Stay. Poslední písničku této kategorie napsali dva nejúspěšnější reprezentanti Eurovize 2015, její vítěz Måns Zelmerlöw a ruská reprezentantka Polina Gagarina, která tehdy skončila na 2. místě. Duet nese název Circles and Squares.

Novou píseň Malidrom nazpívala v řečtině kyperská reprezentantka Tamta, Ital Mahmood vydal skladbu Inuyasha a Bilal Hassani z Francie pak novinku Papa Maman. Úspěch sklidil i taneční a energický singl Falling Apart od Norky Ulrikke, který představila i živě v rámci letošního národního kola Melodi Grand Prix. Z Norska pochází i hudebnice Red Moon, která soutěžila na Eurovizi 2015 s písní Monster Like Me; ta nyní přišla s novinkou Fragile. Za zmínku stojí jistě i Was It Just Me od Douwe Boba, Lonely Cactus Australanky Dami Im, veselá písnička Kocham od polské zpěvačky Cleo nebo zimní Sneg běloruského dua NAVIBAND.

Dnešní článek zakončíme doma v Česku. Pár dní před zveřejněním reprezentační skladby Omaga vydal Benny Cristo ještě pohodový song s názvem Ledová.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..