Novinky

DNES: Semifinálový los Eurovize 2024

Během dnešního večera bude rozhodnuto, ve kterém semifinále bude 37 zemí letošního ročníku Eurovision Song Contest bojovat o postup do finále.

Jako každý rok touto dobou nás dnes čeká rozlosování zemí do dvou semifinálových večerů, které se uskuteční v úterý 7. května a ve čtvrtek 9. května. Deset postupujících zemí z každého semifinále se utká ve velkém finále, které proběhne 11. května 2024.

Jako první se bude losovat hlasovací právo pro země Big 5 (Francie, Německo, Itálie, Španělsko, Spojené království) a letošní pořadatelskou zemi Švédsko. Dozvíme se tedy, ve kterém semifinále budou moci země hlasovat. Následuje rozlosování semifinalistů do jednotlivých přenosů. Zbylé země jsou rozřazeny celkem do pěti košů, ze kterých budou postupně rozlosovány do jednotlivých semifinálových kol. Rozřazení zemí do jednotlivých košů se oproti minulému roku téměř nezměnilo. Česká republika je tak společně s Belgií, Nizozemskem, Lucemburskem, Moldavskem a Polskem v pátém koši.

Zde je rozdělení zemí do jednotlivých košů:

Koš 1: Albánie, Rakousko, Švýcarsko, Chorvatsko, Slovinsko, Srbsko

Koš 2: Dánsko, Estonsko, Finsko, Island, Norsko, Austrálie

Koš 3: Arménie, Ázerbájdžán, Gruzie, Izrael, Litva, Lotyšsko, Ukrajina

Koš 4: Irsko, Portugalsko, Kypr, Malta, Řecko, San Marino

Koš 5: Belgie, Česko, Nizozemsko, Lucembursko, Moldavsko, Polsko

V letošním roce dochází k malé kosmetické změně. Oficiální akce se již nejmenuje Semifinálový los jako tomu bylo v minulosti, ale jen Los. Kromě této změny se však můžete těšit na již tradiční formality. Hostitelské země si předají pořadatelské klíče. Poprvé pak v pohybu uvidíme grafiku 68. ročníku Eurovision Song Contest. Zda se dozvíme ještě nějaké další novinky ohledně nadcházejícího ročníku není předem známo.

Dnešní semifinálový los se uskuteční v Malmö a budou ho uvádět Pernilla Månsson Colt a Farah Abadi. Událost bude možné sledovat na YouTube ve 19:00 SEČ.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..