Novinky

Slimane bude v Malmö hájit barvy Francie

Jeho píseň Mon Amour byla představena veřejnosti poprvé dnes večer.

Další zemí, která představila svého reprezentanta pro nadcházející Eurovizi 2024 v Malmö, je Francie. Interní volbou byl vybrán na domácí scéně velice oblíbený zpěvák Slimane, který má na svém kontě mnoho úspěšných singlů i alb. Ale Francie letos drží jiné prvenství. Je totiž první zemí, která kromě svého interpreta zveřejnila také svou soutěžní skladbu. Píseň Mon Amour, kterou Slimane napsal pro svou dceru za pomocí svých přátel Yaacova a Meir Salah, zazněla dnes večer v pořadu JT de 20H na programu televize France 2. Slimane také letos reprezentoval Francii v OGAE Song Contestu se svou písní Des milliers de je t’aime.

Slimane, celým jménem Slimane Nebchi, má své kořeny v Alžírsku, odkud pochází jeho prarodiče. Ve Francii začal vydávat vlastní písně a také se postupně zúčastnil několika talentových soutěží. V roce 2009 to byla Nouvelle Star (obdoba naší SuperStar), následoval X Faktor (2011), Encore une chance a Je veux signer chez AZ (2012). Největší slávu mu však přineslo vítězství v páté řadě soutěže The Voice v roce 2016. Během prvního konkurzu zpíval píseň od zpěvačky Vitay, se kterou později v roce 2019 nahrál celé album, které se ve Francii i Belgii umístilo na špičce žebříčků. Od svého vítězství v The Voice vydal čtyři studiová alba a nyní zamíří na největší akci své dosavadní kariéry – na Eurovizi 2024 do Malmö, kde ho uvidí až 200 miliónů diváků napříč Evropou a celým světem. Na svém kontě má 2 miliony prodaných alb, 5 cen NRJ Music Awards, 2 miliardy streamů u svých písní a 7 miliónů sledujících na sociálních sítích.

 Jak se vám líbí první píseň Eurovize 2024? Ohodnoťte ji v naší anketě a využijte i komentáře pod článkem.

Ohodnoťte píseň Slimaneho - Mon Amour

2 komentáře: „Slimane bude v Malmö hájit barvy Francie

  • Začínáme pořádně z ostra! Moct si v listopadu říct, že budu mít s jistotou první píseň v mém finálním top 10, to jsem opravdu nečekala. 9.5/10

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..