PODCAST - Eurovizní pokec

Eurovizní pokec: Jaké ikonické momenty nabídl letošní ročník Eurovize?

Dvoutýdenní maraton je u konce a po sobotním přímém přenosu známe vítěze 67. ročníku Eurovision Song Contest. Je jím švédská zpěvačka Loreen, která se stala se svým druhým vítězstvím v soutěži doslova legendou. Jak hodnotíme pořadatelství BBC a Liverpoolu? Bude z Tattoo tak velký hit jako z písně Euphoria? A proč La Zarra ukázala prostředníček v přímém přenosu? Podcast Eurovizní pokec si můžete přehrát níže nebo na následujících platformách: Spotify, Apple podcastsGoogle podcastsYouradio Talk.

1:29 – Jaké rituály máme při sledování Eurovize? Jak hodnotíme letošního pořadatele, výkony moderátorů a celkový dojem z show?

16:34 – Vítězkou se stala tento rok podruhé v historii soutěže Loreen. Stalo se to už někdy předtím, že by jeden umělec vyhrál dvakrát? Bude podle nás z Tattoo taky tak velký hit jako tomu bylo u Euphorie? A je 10. místo pro českou skupinu Vesna úspěchem?

43:55 – Koukli jsme se a zanalyzovali výsledky jednotlivých semifinálových kol a velkého finále. Je něco, co nás na nich překvapilo?

@escarena.cz

🇫🇷 La Zarra z Francie reagovala na získaných 50 bodů od diváků vw velkém finále @Eurovision zdviženým prostředníčkem. 🫢🙈 #lazarra #lazarraevidemment #lazarraevidemmentfrance #france #eurovision2023 #eurovision #eurovisiontiktok #rehearsal #escarenacz #eurovisionfrance #eurovisionfrance2023 #eurovisionczechia #music #singer #pop #icon #eurovisionsongcontest #esc2023 #esc #evidemment #song #iconic #eurovisioniconic #ogae #ogaeczechrepublic #ogaecz

♬ původní zvuk – escarenacz

4 komentáře: „Eurovizní pokec: Jaké ikonické momenty nabídl letošní ročník Eurovize?

 • wtf jak můžete odsoudit kvalitní vystoupení Drag queens, které i podle vás bylo kvalitní, jen na základě toho že některé národy jsou homofobní? nikdo je nenutí tu soutěž sledovat, to vystoupení tam mělo extrémně důležitý význam a spojující prvek, ukázalo že se Eurovision nebojí dát prostor úplně všem a je to jediná takhle velká soutěž která nepodléhá nastupujícímu fašistickému a konzervativnímu trendu světa. protože ta soutěž je o tom dát prostor naprosto všem bez ohledu na jazyk, vzhled, gender, orientaci a spousta lidí se k ní upíná právě kvůli tomuhle. asi si můžete jít podat ruku z českým moderátorem který „už ani neví kolik je pohlaví“, gratuluju.

  Reagovat
  • Plně s Vámi, Jano, souhlasím. Je to svým způsobem jedinečná hudební soutěž, na které se setkávají odlišné hudebni styly, které jsou odrazem národní identity a preferencí každé ze zucastnenych zemí, trendů nejen hudebních, ale i kulturních, společenských, etických aj. Národní reprezentant, který ve většině případů si musí tvrdě vybojovat právo reprezentovat svoji zemi v národním kole, chce zaujmout, oslovit svými 3 min. co nejširší spektrum lidi po celém světě. A divak svým hlasem ma pravo rozhodnout, spolupodilet se na výběru vítěze.
   A posílení hlasování veřejnosti a oslabení váhy hodnocení porot odráží správný trend, divák rozhodne, co se mu líbí. To je svoboda projevu, ne skatulkovani, co je dobré, co je špatné, souzeni a odsuzovani, jak čtu komentáře v českých médiích. Zažil jsem na vlastní kůži eurovizni Liverpool, nezapomenutelný zážitek plný přátelské atmosféry, nadšení lidí z různých koutů světa, tolerance, pochopení, jinakosti, prostě svobody projevu prostřednictvím hudby, která byla tím hlavním pojitkem. A jeden příklad za všechny,
   koncert handicapovaných děti v eurovizni vesničce, nadšení děti, jejich rodičů, asistentů, doprovázené potleskem eurovizniho publika, to je současná podoba Eurovize, více než jen hudební soutěž.

   Reagovat
  • Pravda. Taky mě ten moderátor naštval. Moderátor veřejnoprávní televize, který neví, že pohlaví jsou dvě? Není to zas tolik, pamatuje se to dobře.

   Reagovat
  • Já bych to zase tak moc nepřeháněl, vystoupení mi nevadilo, ale že bych si zrovna říkal, že to je extrémně důležité vystoupení? Asi úplně ne… A v podstatě útoče na gaye, že je homofobní… Je to otázka vkusu, nedělejte z toho co není…

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..