Liverpool 2023

V Liverpool Areně již třetí den zkouší semifinalisté Eurovize 2023

Poslední část semifinalistů si také vyzkoušela eurovizní stage v Liverpoolu.

Ani jsme se pořádně nestačili rozkoukat a většina semifinalistů již má své první zkoušky za sebou (den první a den druhý). S dnešním dnem se tedy brány M&S Areny v Liverpoolu otevřely také zbylým semifinalistům z druhého semifinále a my se můžeme nyní společně podívat, co si pro nás připravili.

Estonsko se letos řadí do kategorie vystoupení, která se od vystoupení ve svém národním kole příliš nezměnila. Fanoušci se tak mohou těšit na tajemný klavír, který hraje sám od sebe, a na Aliku a její silný hlas. Alika má na sobě světle modrý pastelový kalhotový kostým, který pod určitým úhlem může vypadat až fialový. Jeden větší rozdíl bychom tu však od národního kola Eesti Laul našli – z fotek se zdá, že doma musela zůstat violoncellistka, která tehdy Aliku na jevišti doprovázela.

Diljá z Islandu se nespoléhá ani na tanečníky ani na rekvizity a stejně, jak je zvyklá z fitka, tak i na Eurovizi si všechno odpracuje sama. Proto se můžeme těšit na plno pohybu a síly, jak její píseň Power naznačuje. Diljá má na sobě stříbrný oblek a pod ním tmavší stříbrné triko bez rukávů. Jak jsme viděli v islandském národním kole Söngvakeppnin, Diljá v druhé půlce skladby odhodí sako a tancuje pak již bez něj.

Victor Vernicos z Řecka vypadá, jako by si na Eurovizi do Liverpoolu odskočil ze skautského tábora. Na sobě má totiž béžové kraťasy, triko a mikinu s krátkým rukávem. Na LED pozadí budou k vidění části textu, písmena řecké abecedy, ale i velká Victorova hlava. Z pyrotechnických efektů nás tentokrát čeká oblíbená nízká mlha. Očekávejme od Victora ale hodně pohybu, protože si to píseň žádá a z fotek z jeho prvních zkoušek se to jen potvrzuje.

Pomyslnou cenu za nejvíce karibsky vypadající vystoupení si může bez větších průtahů odvézt Blanka z Polska za svou píseň Solo. Taneček, který Blanka předvedla v polském národním kole, se opět vrací, Blanku doprovází dvě tanečnice a dva tanečníci. Pokud bychom chtěli popsat, co se bude dít na LED pozadí, popsali bychom asi několik řádek, protože je toho opravdu mnoho. Od plamenů, přes palmy a kapradiny až po exotické ptactvo. A tomu všemu kraluje samotná Blanka v oranžovo-fialových šatech, tedy krásně zapadá do konceptu již zmíněného exotického ptactva.

Pokud patříte mezi fanoušky retra, pak si rozhodně užijete vystoupení slovinské skupiny Joker Out. Hlavní zpěvák Bojan má růžové kalhoty s lehkou košilí v odstínech zelené. Jinak nás čeká rocková jízda, plno pohybu a energie. Prostě se bude tři minuty plesat, podobně jako o tom ve své písni Carpe Diem zpívají slovinští chlapci.

Stylově se ke své baladě Echo oblékla do bílých večerních šatů Iru z Gruzie. Ta využívá při svém vystoupení kouřových efektů a lehkých barev na LED pozadí, s některými výraznějšími projekcemi, například třpytkami připomínajícími vesmír. Čeká nás tak velice zajímavé vystoupení jak po stránce vizuální, tak i zvukové. Iru totiž patří ke zpěvačkám s nejlepším živým projevem na letošní Eurovizi.

Sanmarinská skupina Piqued Jacks vsadila na černou klasiku při výběru svého soutěžního outfitu. Na pozadí dominuje především červená, která příjemně kontrastuje právě k černému oblečení. Kromě toho na projekcích můžeme vidět černobílé malované oči. I zde nás tak čeká téměř klasické rockové vystoupení. Jako kontrast po baladě z Gruzie to není až tak překvapivé.

Rakušanky Teya a Salena se oblékly stejně jako ve svém videoklipu k písni Who The Hell Is Edgar?, takže černé a bílé sady v kombinaci s červenými prvky. S nimi je na jevišti čtveřice tanečnic, ale na LED pozadí se k nim připojí ještě mnoho jejich klonů, takže to bude vizuálně velké taneční číslo, jehož cílem bude roztančit celou liverpoolskou arénu i diváky u televizních obrazovek. Trojice barev černá, červená a bílá dominuje i na pozadí, což v případě Saleny není úplně vhodné, protože se tak občas ztrácí na jevišti a vypadá to, jako když její červený korzet levituje.

Černé barvě zůstane věrná i Albina z Albánie včetně jejího doprovodu rodiny Kelmendiových. Černá s červenou také dominuje LED pozadí, ale dočkáme se i ohňových efektů nebo světlejších okamžiků. Albánie tak nejspíše míří především na emoce a sílu rodinného vystoupení než na přehnané či drahé efekty.

Litevka Monika Linkytė je na jevišti oblečená do oranžových šatů a její čtyřlístek vokalistek do klasické černé. Barvy v pozadí se budou měnit od černé před oranžovou až po bílé motivy s mystickými prvky. Vše vypadá, že Litva šla letos cestou jednoduchosti v duchu motta, že v jednoduchosti je síla. K písni Stay by se totiž jiný staging příliš nehodil. Uvidíme, jestli budou i diváci stejného názoru a pošlou Moniku až do finále.

A co více si přát na závěr semifinálových přenosů než metalový nářez v podání australské skupiny Voyager? Přesně to nám totiž dle fotografií přinesou. Na jevišti kromě bicích a ostatních nástrojů budou mít i skutečné auto a oblečení mají v barevné kombinaci černé a modré. Na pozadí bude kromě projekce krajiny také červená barva a jak už tomu bývá u podobných vystoupení, chybět nebude ani nějaký ten pyrotechnický efekt. Prostě jedna velká show, která zakončí druhé semifinále letošní Eurovize.

Co si myslíte o zbytku druhého semifinále letošní Eurovize? Na videa ze všech zkoušek se můžete exkluzivně podívat na oficiálním TikToku.

@eurovision

Day 3 had it all! 🥳 #Eurovision2023 #Eurovision

♬ original sound – Eurovision

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..