Liverpool 2023

V Liverpoolu pokračují druhým dnem první zkoušky Eurovize 2023

Na stage v Liverpoolu se postavil zbytek účastníků prvního semifinále a první část interpretů ze semifinále druhého.

Nejdříve jsme vám přinesli první záběry z prvních zkoušek letošní Eurovize tak, jak je zaznamenaly objektivy fotoaparátů od profi fotografů přímo v M&S Bank Areně v Liverpoolu. V pondělí pak byla řada na soutěžících ze zbytku prvního semifinále, pro které tak první květen rozhodně nebyl dnem volna. Pojďme tedy společně nahlédnout pod pokličku jejich připravených vystoupení.

Noa Kirel z Izraele začíná své vystoupení v Liverpoolu uvnitř kostky se světelnými tyčemi, dá se tak očekávat nejspíše zajímavý kamerový efekt s otáčením. Na sobě má moderní černé kalhoty a nepříliš zahalující svrchní část v bílé barvě. Barevně jsou stejně oblečeni také dva tanečníci i dvě tanečnice, které Nou na stagei doprovází. Chybět nebude ani jednorožec, po kterém se celá skladba jmenuje a ani ikonická taneční vložka, během které Noa zahodí kalhoty, aby jí při tanci nepřekážely.

Bratři Tural a Turan z Ázerbájdžánu jako by z oka vypadli liverpoolské světoznámé skupině Beatles. Tedy resp. jejich polovině. Mají totiž na sobě retro barevné kostýmy, které by se neztratily ani na Eurovizi v 60. a 70. letech. Oba mají své kytary a stojí na pojízdném kvádru, který s trochou nadsázky vypadá jako mládě od panelu, který bude mít na jevišti chvíli před nimi Loreen. Kostýmy v barvě limetky a bordó se neztrácí v kouři a světlech na pozadí, takže volba barev se letos Ázerbájdžánu povedla.

První zkouška čekala také na českou skupinu Vesna s písní My Sister’s Crown. Jejich první zkoušce jsme se věnovali v samostatném článku.

Po divočejší Vesně přijde zklidnění s nizozemskou baladou Miy Nicolai a Diona Coopera. Ti jsou oblečeni v klasické černé, trochu ve stylu hesla neurazí, nenadchne, ale kombinace s prací světěl vypadá velice vkusně a jednoduše. Přesně něco, co se k písni jako je právě Burning Daylight určitě hodí.

První semifinále zakončí Käärijä z Finska, který si s sebou do Liverpoolu přivezl i dva taneční páry s růžovém, stejně jako měl ve finském národním kole UMK. I jeho typické zelené rukávy samozřejmě nechybí. Na jevišti je velká dřevěná přepravka, na které Käärijä začíná, než se na zemi na europaletách připojí k tanečníkům a pokračuje společná choreografie. Těšit se dle fotografií můžeme těšit i na „jízdu“ na vláčku složeném ze čtveřice tanečníků, takže víceméně velice podobné vystoupení, jaké již dobře známe.

Dánsko otevírá druhé semifinále a bude krásně pastelově barevné, podobně jako v Rileyho videoklipu, dominantní je růžová, fialová a zelená. Oblečení je jednoduché a velice současné, ale nijak extrémně výrazné, aby se hodilo ke všem použitým barvám. Čeká nás tak velice proměnlivé vystoupení, které snad udrží u televizních obrazovek diváky i pro zbytek druhého semifinále.

Brunette z Arménie má na jevišti nakloněnou rovinu, na které během vystoupení sedí i leží. Na sobě má bílé šaty sešívané z několika kusů látky silnou černou nití, která s bílou látkou efektně kontrastuje, vše je doplněné o vysoké kozačky s podobným designem šněrování jako na šatech. Z barev bude během vystoupení dominantní růžová a modrá, zbytek bude převážně černobílý a bude využívat hry světel.

Pokud jsme už u několika zemí zmiňovali, že se jejich vystoupení téměř neliší od toho, které známe z národního kola, tak v případě Rumunska je to pravý opak. Nejen co do vizuálu, ale i do složení účinkujících i do hudební aranže skladby D.G.T., kterou Teodor Andrei začne téměř akusticky s kytarou, než v druhé polovině přejde do rockovější pasáže. Na sobě má žluté kraťasy a sako, to vše doplněné také o žluté ponožky se známým Pokémonem Pikachu. Barevně bude dominantní především modrá barva a plameny ohně, na projekcích také uvidíme ženskou postavu a jedna tanečnice bude Theodorovi dělat na jevišti doprovod.

Estonsko, které v rámci druhého semifinále přijde na řadu po Rumunsku, se představí až během úterních zkoušek, takže další v pořadí byl Gustaph z Belgie. Ten má na jevišti schody, tři vokalistky a jednoho tanečníka. Vokalistky jsou v černé, zatímco Gustaph má na sobě růžové kalhoty a košili a bílé sako a klobouk, tanečník je podobně jako Gustaph také oblečen do kombinace bílé a růžové, u něj dominují především vysoké bílé kozačky na podpatcích. Na projekcích na LED pozadích uvidíme části textu, ale i siluety postav či drag queens. Po estonské baladě Belgie rozhodně dokáže publikum pořádně nabudit, což je zcela jistě Gustaphův cíl.

Andrew Lambrou z Kypru zakončil pondělní zkoušky svým vystoupením, které využívá velké množství kouře, ale i reálného ohně. Ten bude k vidění i na LED pozadí, stejně jako déšť či tekoucí voda. Andrew je na jevišti zcela sám a oblečen je do vkusné červené, svrchní část nemá rukávy, což se k Andrewovi rozhodně hodí. Jeho balada tak bude mít nádech skoro všech čtyř základních přírodních živlů. Tím hlavním by však měl být jeho hlas a pěvecký projev.

Jak na vás působí tato druhá dávka prvních zkoušek letošní Eurovize? Na videa ze všech zkoušek se můžete exkluzivně podívat na oficiálním TikToku.

@eurovision

Choreography ✅ Colour ✅ CHA CHA CHA! ✅✅ #Eurovision2023 #Eurovision

♬ original sound – Eurovision

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..