Národní kola

DNES: Druhé semifinále Söngvakeppnin 2023

Island pokračuje ve svém národním kole druhým semifinálovým přenosem.

Tradiční islandské národní kolo Söngvakeppnin 2023 proběhne úplně stejně jako v předchozích letech. Desítka semifialistů se utká ve dvou semifinále po pěti písních, kde musí píseň zaznít v islandštině. V případě postupu do finále pak mohou svou píseň zpívat v angličtině pokud je to ta jazyková verze, se kterou by v případě výhry rádi odjeli do Liverpoolu.

Na koho se můžeme těšit v dnešním druhém semifinále?

  1. Kristín Sesselja – Óbyggðir
  2. Langi Seli og Skuggarnir – OK
  3. Silja Rós & Kjalar – Ég styð þína braut 
  4. Úlfar – Betri maður
  5. Sigga Ózk – Gleyma þér og dansa

Z této pětice do finálového přenosu v sobotu 4. března postoupí dvě nejlepší písně podle hlasování televizních diváků. Po skončení obou dvou semifinále bude ještě udělena jedna divoká karta jedné z šesti neúspěšných písní. I ve finále bychom tak měli slyšet pět písní.

V naší anketě vás ze všech semifinalistů, kteří se účastní druhého semifinále oslovili nejvíce Úlfar, s drobným odstupem pak i Kristín, Langi Seli og Skuggarnir a duet Silja Rós & Kjalar. Jediná Sigga Ózk od vás nezískala ani hlas. U sázkových kanceláří ale Sigga patří společně s duetem mezi favority na postup do finále. Uvidíme, jestli se vaše přání vyplní, nebo jestli se dočkáme nějakého překvapení, což na Islandu není nic nemožného.

Semifinálový přenos začíná ve 20:45 SEČ na islandské televizi RÚV a vy jej můžete sledovat online na jejím webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..