Národní kola

DNES: Čtvrté semifinále Melodifestivalen 2023

Dnes večer pokračuje národní kolo Melodifestivalen čtvrtým kolem, tentokrát ze švédského Malmö.

Každou únorovou sobotu uvidíme jedno semifinále, v nichž se vždy představí sedm soutěžících, kteří zabojují o dvě postupová místa přímo do finále. Rozhodující slovo zde budou mít pouze diváci, kteří mohou hlasovat pomocí aplikace. Interpreti, kteří se umístí na třetím a čtvrtém místě, budou muset na svoji šanci postupu do finále počkat až do 4. března, kdy se navzájem utkají v dodatečném semifinále. Z tohoto přenosu pak vzejde poslední čtveřice finalistů a budeme tak znát kompletní dvanáctku, kterou uvidíme ve finále 11. března. Zde pak o vítězi, který pojede Švédsko reprezentovat na Eurovizi do Liverpoolu, rozhodnou nejen diváci ale i zahraniční porota poměrem hlasů 50:50. Letošním Melfestem nás provede dvojice moderátorů Farah Abadi a Jesper Rönndahl.

Soutěžící 4. semifinále Melodifestivalen 2023:

  1. Kiana – Where Did You Go
  2. Signe & Hjördis – Edelweiss
  3. Smash Into Pieces – Six Feet Under
  4. Mariette – One Day
  5. Emil Henrohn – Mera Mera Mera
  6. Axel Schylström – Gorgeous
  7. Loreen – Tattoo

Po zveřejnění minutových ukázek písní se jednoznačným favoritem čtvrtého semifinále stala legendární Loreen s písní Tattoo. Její náskok se ještě více prohloubil po absolvování zkoušek a vzápětí se dokonce dostala na první příčku vítěze Eurovize 2023 dle bookmakerů a přeskočila tak doposud favorizovanou Ukrajinu. Očekává se, že souboj o druhé přímé postupové místo by měla svést ostřílená účastnice Melodifestivalenu Mariette a nováček Kiana. Dále mezi ostatními písněmi vyniká i rockovo-metalová skupina Smash Into Pieces, od které se očekává postup do speciálního semifinále, které uvidíme příští sobotu, a po němž se dozvíme kompletní finálovou dvanáctku.

Již nyní jsou k dispozici minutové ukázky všech skladeb. Rovněž se můžete podívat na půlminutové ukázky všech sedmi vystoupení ze zkoušek zde.

Přímý přenos  sledujte dnes ve 20:00 SEČ přímo na webu švédské televize svtplay.

Jeden myslel na “DNES: Čtvrté semifinále Melodifestivalen 2023

  • Další nudnej vygenerovanej pop od Loreen, kterých jsme už slyšeli a jejichž sláva na ESC je dávno pryč. S tímhle rozhodně Švédsko nevyhraje, otázkou je, jestli Loreen zvítězí v Melodifestivalen

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..