PODCAST - Eurovizní pokec

Eurovizní pokec: Eurovizní super sobota byla propadákem. Itálie s Estonskem však zazářila.

Nový týden a nové eurovizní skladby. Je za námi jeden z nejnáročnějších víkendů v roce – eurovizní super sobota. Během soboty vybralo své soutěžní píseň celkem 7 zemí. A které to byly? Dánsko, Rumunsko, Chorvatsko, Lotyšsko, Estonsko, Malta a Itálie. Vzešla nám ze super soboty nějaká výrazná píseň, která by mohla v květnu atakovat první příčku? A která země svým výběrem nejvíce zklamala? V novém díle zhodnotíme společně s Josefem Štaifem a Adrianou Žitníkovou všech sedm písní. Podcast Eurovizní pokec si můžete přehrát níže nebo na následujících platformách: Spotify, Apple podcastsGoogle podcasts a Anchor.

0:55 – Kolik národních kol jsme sledovali najednou? Které písně nás zaujaly, a které naopak zklamaly?

6:16 – Během sobotního večera jsme mohli vidět dva výherce národních kol, kteří se vyjádřili k válce. Jednalo se o chorvatskou skupinu Let 3 s písní „Mama ŠČ“ a rumunského zpěváka Theodora Andreie, který měl na konci své písně na těle napsáno „Make Love No War“. Je to letošní trend? Bude takových písní ještě přibývat?

18:49 – Svou soutěžní skladbu tento týden vybralo také Dánsko. To vysílá dvacetiletého Reileyho s písní „Breaking My Heart“. Je to doposud nejtrendovější počin letošního ročníku?

24:20 – Za Estonsko do Liverpoolu poletí zpěvačka Alika s emotivní baladou „Bridges“ a za Lotyšsko se představí rocková skupina Sudden Lights. Bude Alika černým koněm soutěže?

34:18 – Italské Sanremo je každoročním vrcholem národních kol. Letos ho s přehledem ovládnul Marco Mengoni s písní „Due vite“. Nebylo už dost italských kantilén na Eurovizi?

41:43 – Naprostý kontrast jsou výherci z Malty The Buskers. Otázkou však je, zda bude skupina vystupovat na Eurovizi s písní „Dance (Our Own Party)“. Změní Malta soutěžní píseň jako tomu bylo minulý rok?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..