Národní kolaNovinkyReprezentanti

Sanremo 2023 vyhrává Marco Mengoni

Po dlouhém finálovém večeru zvítězil v italském festivalu a odjede na Eurovizi do Liverpoolu.

Po týdnu největšího italského hudebního svátku, Festivalu di Sanremo, má po pátém finálovém večeru Itálie jeho vítěze. Soutěž ovládl Marco Mengoni s písní Due vite. Již z předchozích večerů, ve kterých byly zveřejňovány průběžné výsledky kombinovaného hlasování, bylo patrné, že se drží ve vedení celého soutěžního žebříčku. Své prvenství dokázal udržet až do samého finále. Marco Mengoni vyhrál festival již jednou v roce 2013, letos tak přebral zlatou palmičku pro vítěze přesně po deseti letech.

Vítěz Sanrema získává každoročně možnost reprezentovat Itálii na nadcházející Eurovizi. V posledních letech se stalo pravidlem, že vítězové tuto možnost využívají. Marco Mengoni reprezentoval Itálii na Eurovizi právě před deseti lety s písní L’essenziale. I letos se již před zahájením festivalu vyjádřil, že v případě vítězství by tuto nabídku přijal. Jeho song Due vite tedy zazní živě v Liverpoolu v rámci sobotního velkého finále.

Jak se vám píseň líbí, bude Marco Mengoni vaším favoritem a byl vaším favoritem i před deseti lety? Napište nám do komentářů a hlasujte v anketě!

Ohodnoťte píseň Marca Mengoniho - Due vite

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..