Novinky

ČT spouští přihlašování písní pro ESCZ 2023

Česko tak bude mít i tentokrát šanci vybrat si svého zástupce!

Jedna z nejočekávanějších informací je tu. Česká televize na svých webových stránkách oficiálně potvrdila pokračování národního kola ESCZ, výběr našeho zástupce tak ani tentokrát nebude pouze v rukou samotné ČT. Zároveň je ale také jasné, že se národní kolo neuskuteční ještě v prosinci, jak tomu bylo v loňském roce. Možnost přihlásit soutěžní píseň totiž skončí až ve čtvrtek 8. prosince.

ČT víceméně oprášila svá pravidla z předchozích let.

 • skladby mohou být v podobě demoverze, finální master není v této fázi nutný.
 • zaslané skladby nesmějí být v žádné formě zveřejněny či veřejně prezentovány před 1.9.2022. Pokud přihlášená skladba byla zveřejněna či veřejně prezentována před tímto datem, bude automaticky diskvalifikována.
 • je dovolené zaslat více skladeb od jednoho interpreta.
 • lead singer, tj. hlavní vokalista skladby, musí být držitelem českého občanství – v případě duetu musí alespoň jeden z hlavních vokalistů splňovat tuto podmínku.

Zajímavá informace se ale objevuje především na závěr prohlášení. V novém národním kole ESCZ 2023 by se měla objevit pouze trojice interpretů. Ta by ale měla představit své soutěžní písně živě. Už v posledním ročníku ESCZ 2022 jsme viděli, že vystoupení byla natočena živě podobně jako během příprav tzv. live-on-tape nahrávek. Ponechat by se naopak měla možnost hlasování přes eurovizní aplikaci, skrze kterou své hlasy mohou odevzdat i zahraniční fanoušci. Více informací ohledně podoby národního kola a způsobu hlasování však bude zveřejněno později.

Co na tuto novinku říkáte? Kdo by byl podle vás ideální kandidát? Pokud máte svého oblíbeného umělce a víte, že plánuje vydat nebo již vydal/a novou super píseň, nebojte se jej oslovit například skrze sociální sítě a informovat ho o možnosti zaslat píseň do ESCZ 2023. Ne každý umělec zná eurovizní pravidla a bez vašeho pobídnutí by ho dost možná ani nenapadlo svou perfektní pecku do ČT poslat. Třeba právě vy takovému interpretovi otevřete cestu do Liverpoolu na Eurovision Song Contest!

4 komentáře: „ČT spouští přihlašování písní pro ESCZ 2023

 • prosím, ČESKÁ TELEVIZE, vysílejte celostátní volby ( narodno kolo) živě v televizi v hlavním vysílacím čase!

  Reagovat
 • Jsem zvědavý, jak bude probíhat vyhlášení. To by mělo bejt v televizi, ne někde pro pár jedinců na sociálních sítích.

  Reagovat
 • 3 písničky je docela pohroma nebudu lhát. k tomu abychom měli úspěšnou selekci musíme ukázat širokou škálu žánrů a zajímavých umělců a to prostě nejde s tak málo písněmi. je to škoda protože vím že každý rok se do escz posílá spoustu dobrých písniček, vlastně dost na to abychom měli semifinále, ale my dostaneme.. 3.

  Reagovat
  • Na druhou stranu lepší 3 než nic… musíme počítat s tím, že už účast, natož možnost podílet se na výběru formou národního kola, je za současné situace asi víc než v co jsme mohli doufat.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..