Eurovize 2023 se uskuteční v Glasgow nebo v Liverpoolu

BBC zveřejnila, že pouze tato dvojice měst zůstala ve hře o pořádání nadcházejícího ročníku Eurovize.

V polovině srpna byla představena sedmička měst, které mohly příští rok v květnu pořádat Eurovizi. O nich jsme vás informovali v samostatném článku. Téměř o měsíc a půl později jsme nyní téměř u cíle tohoto virtuálního závodu o pořádání Eurovize. Ze hry bylo vyřazeno pět měst a nyní je tak již jisté, že budeme cestovat buď do skotského Glasgow nebo do anglického Liverpoolu. Nyní komise složená ze zástupců pořadatelské televize BBC a EBU navštíví obě města a v dalších týdnech bychom měli znát konečný verdikt.

Tato dvojice měst je pro některé fanoušky překvapením. Mnozí totiž byli i navzdory kurzům sázkových kanceláří přesvědčeni o tom, že by BBC nesvěřila pořádání Eurovize do Skotska, když právě Skotsko požadovalo nezávislost od Spojeného království, a také chtěli zůstat součástí Evropské unie. Pokud sledujete vítězku Eurovize 2018 Nettu z Izraele, tak jste nejspíše zaregistrovali, jak se jí nedaří předpovídat, kde se následující Eurovize bude konat. Od svého vítězství v roce 2018 totiž zvala fanoušky do Jeruzaléma, Amsterdamu, Říma a nyní Manchesteru. V budoucnu pak raději tvrzení této zpěvačky berme z velkou rezervou.

Zatímco Liverpool se nachází v Anglii a pochází odtud mnoho celosvětově známých hvězd hudební scény, skotské Glasgow nabízí široké rozpětí od středověku až po moderní současnost a také OVO Hydro arénu, kterou jsme mohli vidět ve filmu Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga. Tam však zastupovala arénu v Edinburghu, kde se filmová Eurovize konala.

Mezi který tábor příznivců patříte vy? Myslíte si, že pojedeme do Glasgow nebo spíše do Liverpoolu?

Které město by podle vás mělo pořádat Eurovizi 2023?

Jeden myslel na “Eurovize 2023 se uskuteční v Glasgow nebo v Liverpoolu

  • 28. 9. 2022 (20:50)
    Trvalý odkaz

    Ještě jestli se bude Česko účastnit…zatím ticho po pěšině.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..