JESCNovinky

Junior Eurovision 2022 již zná několik soutěžících

Své reprezentanty zvolil Kazachstán, Gruzie, Portugalsko nebo Severní Makedonie. Národní kolo má za sebou i Ukrajina, Nizozemsko či Polsko.

Zatímco některé státy stále vybírají své interprety pro letošní dětskou Eurovizi, jiné již mají polovinu práce za sebou a mají již zvolené interprety a pouze hledají správnou píseň. V některých zemích dokonce již skončila tamější národní kola, takže známe i samotné reprezentační písně. Do první kategorie můžeme zařadit Kazachstán, Gruzii, Potugalsko a Severní Makedonii. Portugalsko již minulý rok svěřilo reprezentaci země vítězi lokální verze pěvecké soutěže The Voice Kids a právě to se opakuje i letos. V prosinci tak v arménském Jerevanu uvidíme, jak hájí barvy Portugalska Nicolas Alves.

Ranina je pak tradiční národní kolo v Gruzii, ale slouží pouze k volbě interpreta, píseň je vybrána posléze interně. Letos v této dětské pěvecké soutěži uspěla Mariam Bigvava. Na videu se můžetew podívat na výběr z její cesty soutěží.

Také Kazachstán volí interpreta na dětskou Eurovizi v národním kole, ale píseň až později. Tamější národní kolo nese název Baqytty Bala 2022 a letos se ho mohli zúčastnit také interpreti ze zahraničí. Nakonec však zvítězil David Charlin z Kazachstánu. O jeho talentu se můžete přesvědčit na videu cover verze písně Natural od Imagine Dragons. Na jeho YT kanále můžete najít i další jeho cover verze.

Čistě interní výběr letos zvolila Severní Makedonie a do boje vyšle duo Lara & Irina. Poznejte je více v makedonské reportáži.

A konečně se dostáváme ke trojici již zvolených soutěžních písní pro dětskou Eurovizi. Půjdeme hezky chronologicky. Nejdříve proběhlo finále ukrajinského výběru, kde po shodě na prvních dvou místech odborná porota dala přednost Zlatě Dziunce s písní Nezlamna. Vy jste v naší anketě preferovali Dariu Rebrovu, ale také duo Sofia Artemenko & DJ Polinka, které proti Zlatě stálo na nejvyšší příčce ve finále.

Nizozemské národní kolo proběhlo v sobotu 24. září a jednoznačně v něm zvítězila Luna s písní La Festa. Ta obsadila první místo jak u odborné a dětské poroty, tak u televizních diváků a nejvíce se líbila také vám zde v anketě na webu. Na videu se můžete podívat na živou verzi její soutěžní písně La Festa.

A třetím zvoleným reprezentačním songem pro dětskou Eurovizi je To The Moon od Laury Bączkiewicz z Polska, která v domácím národním kole zvítězila včera odpoledne.

Která z trojice již zvolených písní se vám zatím líbí nejvíce? Podělte se s námi o váš názor v komentářích pod článkem!

Jeden myslel na “Junior Eurovision 2022 již zná několik soutěžících

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..