Novinky

Sedm měst bojuje o pořádání Eurovize 2023

Glasgow, Birmingham, Leeds, Liverpool, Manchester, Newcastle a Sheffield jsou potenciální pořadatelská města Eurovize 2023.

Britská rozhlasová a televizní společnost BBC společně s EBU ohlásili zúženou soupisku kandidátských měst, mezi kterými se bude rozhodovat o tom, kdo se zhostí pořádání nadcházejícího ročníku Eurovize v květnu 2023 ve Spojeném království. Na tento seznam se dostalo sedm měst, z toho šest britských – Birmingham, Leeds, Liverpool, Manchester, Newcastle a Sheffield a také jedno skotské – Glasgow. Tato města byla vybrána na základě schopnosti splnit minimální požadavky na pořádání Eurovize, což jsou zejména kapacita a zkušenosti s pořádáním akce tohoto rozsahu a náročnosti. Z původních více jak 20 zájemců tak vypadla města jako například Brighton, Londýn, Manchester, Aberdeen, Bristol, Belfast a další.

Zástupci EBU budou v následujících týdnech prozkoumávat a posuzovat těchto 7 lokalit a zvát si zástupce, aby ukázali, co mohou jejich kandidátská města nabídnout. Mezi hlavní kritéria, z kterých by měl vzejít vítěz, jsou například mít dostatečné prostory a kapacity na uspořádání této akce, zejména divácká kapacita alespoň 10 000, kapacita press centra pro 1 500 novinářů a dostatečné ubytovací kapacity. Dále pak disponovat dostatečnými kulturní možnostmi, které zahrnují místní a regionální aktivity mimo obrazovku a také prezentování ukrajinské kultury a hudby. A v neposlední řadě také soulad se strategickými prioritami BBC, jako je poskytování hodnoty všem divákům a podpora kreativní ekonomiky ve Spojeném království. Končeného rozhodnutí bychom se měli dočkat během podzimu.

Největší šance na pořadatelské město jsou aktuálně dávány skotskému Glasgow následovanému Birminghamem a Manchesterem. V kterém městě byste rádi viděli Eurovizi vy?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..