OGAEOstatní

FANvision Song Contest 2022

Česko bude v Helsinkách reprezentovat Adriana Rye.

Myšlenku okolo akce Eurovision Weekend měli již v roce 2012 Frank Lochtove a Salman Tanzeen. Mělo se jednat o každoroční fanouškovské letní setkání v Berlíně. V roce 2016 se ale k této akci přidala také tzv. OGAEvision, která nyní nese jméno FANvision. Jedná se o pěveckou soutěž, které se účastní členové jednotlivých OGAE klubů napříč Evropou a zpívají se cover verze eurovizních hitů. Během prvního ročníku zvítězil Sebastian Calleja z Malty, o rok později pak Rilli Willow z Izraele. V roce 2018 se po druhém vítězství Malty zásluhou Greciy Bezziny začalo uvažovat o přesunu do vítězné země podobně jak to známe při Eurovizi.

V létě 2019 se tak Eurovision Weekend přesunul z Německa na Maltu a překvapivě zvítězilo Německo, takže se soutěž měla v roce 2020 opět vrátit do Německa. Aby se akce nekonala jen v Berlíně, tak se při návratu do Německa organizátoři rozhodli, že dají šanci k pořádání i jiným městům a pro rok 2020 byl zvolen Stuttgart. Bohužel všichni víme, co se stalo v roce 2020, takže se pořádání o rok posunulo a minulý rok ve Stuttgartu zvítězilo Finsko zásluhou Jarkka Timonena. Proto se letošní Eurovision Weekend a FANvision přesouvají do hlavního města Finska Helsinek.

Původně měla být akce spojená s tradiční eurovizní plavbou (Eurovision Cruise), ale po jejím letošním zrušení se plány trochu změnily a tento víkend se v Helsinkách bude zpívat, slavit a bavit se. A právě tento rok se do FANvision poprvé v její historii zapojí i Česko, které bude reprezentovat Adriana Žitníková, která vystupuje pod pseudonymem Adriana Rye. Adriana je studentka Pražské konzervatoře a netají se tím, že je jejím snem jednou reprezentovat naší zemi na Eurovizi. Prozatím ale bude české barvy hájit alespoň na FANvision v Helsinkách, kde se pokusí uspět s písní Satellite, se kterou se podařilo zvítězit Leně v roce 2010.

Adriana se postaví reprezentantům Německa, Finska, Dánska, Švédska, Izraele a Polska. Hlavní soutěž se uskuteční v klubu Herkules v pátek večer, o vítězi rozhodne odborná porota a přítomní diváci. V sobotu večer bude další party, kde se kromě TOP 3 z letošní FANvision divákům předvede také Bess, která se účastnila letošního finského národního kola. V neděli je pak připravena rozlučková afterparty. Během celého víkendu se po Helsinkách budou konat organizované komentované prohlídky města, které organizuje finský klub OGAE.

V případě výhry Adriany Rye by se celá akce měla příští léto přesunout do Prahy, ale nepředbíhejme. Adrianě přejeme hodně štěstí a ať si eurovizní víkend v Helsinkách užije naplno!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..