Novinky

Sledovanost Eurovize 2022

Jaká byla sledovanost letošní Eurovize ve světě a v Česku?

Eurovize je každoročně jednou z vůbec nejsledovanějších nesportovních událostí roku. Přesto se její sledovanost v jednotlivých zemích poměrně liší a některé na základě těchto dat dokonce rozhodují, zda pro ně má cenu se soutěže ještě zúčastnit. Letošní ročník sledovalo na všech platformách celkem 161 milionů diváků. Jedná se tedy o pokles oproti loňskému roku, kdy byla sledovanost o 22 milionů vyšší. V letošních statistikách ovšem chybí Rusko, které se nezúčastnilo, a Ukrajina, kde se sledovanost letos výjimečně neměřila. Kromě televize a YouTube mohli letos fanoušci poprvé sledovat všechny tři přímé přenosy i na TikToku, který se stal oficiálním partnerem Eurovize. Na těchto online platformách sledovalo Eurovizi dohromady přibližně 11 milionů diváků, což je asi o polovinu více než minulý rok.

Zatímco historické statistiky ukazují, že v letech, kdy Česko postoupilo do finále, bývá sledovanost v naší zemi vyšší, než během přenosů bez českého reprezentanta, letošní rok se bohužel stal výjimkou. Finále Eurovize 2022 sledovalo na ČT 2 živě 137 tisíc diváků, což je o celých 44 tisíc méně než minulý rok, kdy Česko ve finále chybělo. Zároveň se jedná o nejnižší sledovanost finále od roku 2017. Jednou z příčin diváckého nezájmu mohlo být finále soutěže Peče celá země na ČT 1, nebo i samotné přesunutí živého přenosu na méně populární kanál ČT 2. Sledovanost semifinálových přenosů letos Česká televize nezveřejnila.

Naopak v některých jiných zemích po celé Evropě sledovanost oproti minulému roku výrazně vzrostla. Ve Španělsku, jejichž reprezentantka Chanel skončila třetí, sledovalo Eurovizi necelých 7 milionů diváků, což bylo téměř dvakrát více než minulý rok. Nejvyšší sledovanost ze všech zemí zaznamenalo Spojené království s necelými 10 miliony diváků. Nejoblíbenějším pořadem byla Eurovize již tradičně na Islandu, kde si přes 96 % sledujících pustilo v televizi právě Eurovizi.

Jeden myslel na “Sledovanost Eurovize 2022

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..