Na místěTurín 2022

Předpovědi finále Eurovize 2022

Náš tým redaktorů představuje své tipy na vítěze Eurovize 2022!

Vždy den před přímým přenosem semifinále či finále Eurovize se koná tzv. jury show, tedy přenos, který je vysílán pouze do jednotlivých televizních společností, které jsou členy EBU a účastní se Eurovize. Tam sedí pospolu pětice porotců, která právě během těchto přenosů rozdává své body. O polovině výsledků je tak rozhodnuto již ve středu večer. My se však detailní výsledky dozvíme až v noci ze soboty na neděli, kdy bývají publikovány na oficiálním webu Eurovize. Určitě se jim budeme věnovat posléze v samostatném článku.

Přímo v místě konání Eurovize v Turíně máme našeho šéfredaktora Josefa, který tyto jury show pečlivě sleduje. Zbytek našeho redaktorského týmu letos hlídá dění v zákulisí Eurovize pouze v rámci online press centra či dostupných záznamů ze zkoušek.

V prvním semifinále trefili Honza, Josef, Daniel a Ondřej správně 8/10 postupujících, Dominik, Pavel a Vladimír se musí spokojit se 7/10 správnými tipy. V případě čtvrtečního druhého semifinále nastala téměř kompletnní shoda v celém našem týmu, kdy jsme všichni kromě Ondřeje tipli správně 8/10 postupujících, zatímco Ondřej pouze 7/10. Pokud tyto tipy z obou finále sečteme, tak Honza, Josef a Daniel správně odhadli 16/20 finalistů, zatímco Dominik, Pavel, Ondřej a Vladimír 15/20. V každém případě byl celý náš tým ve svých předpovědích úspěšný.

Pojďte se podívat, kdo by dnešní finále podle našich reportérů mohl vyhrát a kdo by se za ním mohl seřadit v prestižní TOP 10.

Pouze u pěti států panuje naše shoda na tom, že minimálně v TOP 10 by se tyto země měly umístit. Je to Ukrajina, kterou 6 z nás očekává dokonce v TOP 3 a jeden v TOP 10 mimo nejvyšší příčky. Stejné počty má na svém kontě i Švédsko. Následuje další dvojice zemí – Spojené království a Španělsko, kde tentokrát 4 z nás očekávají příčky nejvyšší, a zbylí tři redaktoři tipují umístění v TOP 10. Kompletní shoda u všech 7 z nás pak nastala u Itálie, kterou nečekáme v TOP 3, ale do desátého místa by se umístit měla. Z ostatních států si nejlépe vedlo Srbsko s jedním tipem na TOP 3 a pěti tipy na zbytek TOP 10. Celkem šestkrát se nám pak na 3. až 10. místě ve finále objevilo Řecko, následované Norskem a Polskem s pěti tipy taktéž ve zbytku TOP 10. Čtyřikrát se nám v TOP 10 objevilo Nizozemsko a dokonce třikrát také Česko. Dva zářezy v TOP 10 si připsalo Portugalsko a po jednom pak Francie, Finsko, Austrálie či Moldavsko.

Souhlasíte s našimi předpověďmi? Kdybyste vy měli tipovat stejně jako my, kdo by se podle vás měl letos umístit v TOP 3 a kdo ve zbytku TOP 10?

7 komentářů: „Předpovědi finále Eurovize 2022

 • No já gamblim na esc hodně a spíš to letos je tak jasné, že se to skoro ani nevyplatí. Naložil jsem v kurzu 1,6, ale letos jsem to nedal za tolik jako obvykle. Ale musím říct, že esc miluju hlavně z toho důvodu, že na ni každý rok vyhrávám nějakou tu zlatku. Je to taková každoroční jistota.

  Reagovat
 • Zeptám se jednoduše. Líbí se Srbsko vůbec někomu?:-D

  Reagovat
 • Pokud se v tohtoroční nudě nedokáže Česko prosadit do TOP10 budu hodně zklamaný, i když otevírat program jim rozhodně uškodí. Srbsko a Norsko jsou za mě docela nechutné bizárky a doufám, že se prognózy pletou a oba skončí daleko v druhé polovině pořadí. Naopak bych TOP10 přál třeba Portugalsku nebo Islandu, ale spíš s tím asi nepočítám no. Vítěz je jistý. Nedokážu si představit, že by Ukrajina nevyhrála a kdybych se před lety nezařekl, že negamblím tak v těch kurzech před pár týdny (cca 1.7) bych za to poslal barák. Pravděpodobně nejvíc worth bet v historii kurzového sázení.

  Reagovat
 • Moje top 10:
  1) Ukrajina
  2) Švédsko
  3) Finsko
  4) UK
  5) Španělsko
  6) Estonsko
  7) ČR
  8) Rumunsko
  9) Nizozemsko
  10) Island

  Tip na top 5:
  1) Ukrajina – vyhraje televote – dobrý song v kombu s podporou kvůli válce = jasná tutovka
  2) Španělsko – mohlo by uzmout druhé místo v televotu, zpěvačka toho předvede opravdu hodně
  3) Švédsko – bude vysoko u porot, ale i u diváků
  4) UK – jsem na to zvědavý, diváci nejsou zvyklí hlasovat pro UK 😀
  5) Finsko – cítím, že by je mohl televote solidně katapultovat, i když mám výhrady ke struktuře songu, měli ještě víc nechat vyniknout tu hudbu, která se jim povedla, ještě na konci byl prostor to tam pořádně vypustit

  Reagovat
 • Nedokážu pochopit, jak mohla postoupit a ještě se vysoko v prognózách umístit srbská osvěta „myjte si ruce“. Za mě je to bizár roku.

  Vítězství bych přála Estonsku, Nizozemsku, Švédsku. Ale podle mě vyhraje Ukrajina, protože Ukrajina.

  Reagovat
 • Moja topka:
  1. Francúzsko

  2. Island
  3. Portugalsko
  4. Litva
  5. Azerbajdžan

  Srbsko sa mi nejak zvlášť nepáči, ale aspoň zaujalo. Hip hopu v skladbách som sa prejedla a to už nehovorím, ako ma irituje dum dum-dzum dzum-lo lo- mo mo- loca loca,….
  Myslím, že Česko má v tohtoročnej nude šancu na celkom dobré umiestnenie, aj keď teda tiež to nie je nič moc.

  Reagovat
 • Můj tip:
  TOP 3: Ukrajina, Švédsko, Británie
  4-10: Řecko, Itálie, Nizozemsko, Srbsko, Polsko, Finsko, Španělsko
  Poslední zase Německo?:-)

  Překvapí Nizozemsko, Moldavsko, Estonsko.
  Zklame Norsko, Španělsko

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..