Na místěTurín 2022

DNES: Druhé semifinále Eurovize 2022

O zbývajících 10 finálových míst se popere osmnáct soutěžících včetně Česka.

V italském Turíně se dnes uskuteční druhé semifinále Eurovision Song Contest 2022. Osmnáct soutěžních písní bude bojovat o postup do prestižního velkého finále, mezi nimi i Česko, které bude reprezentovat skupina We Are Domi. Čeká nás velmi napínavý večer plný skvělých hudebních čísel. V rámci dnešního večera se představí tito semifinalisté:

 1. Finsko
 2. Izrael
 3. Srbsko
 4. Ázerbájdžán
 5. Gruzie
 6. Malta
 7. San Marino
 8. Austrálie
 9. Kypr
 10. Irsko
 11. Severní Makedonie
 12. Estonsko
 13. Rumunsko
 14. Polsko
 15. Černá Hora
 16. Belgie
 17. Švédsko
 18. Česko

Kromě těchto soutěžících vystoupí i trojice automatických finalistů – Španělsko, Spojené království a Německo. Tyto země navíc i hlasují právě v druhém semifinále. O výsledcích rozhodnou televizní diváci v kombinaci s národními porotami. Ty své body odevzdaly již včera večer během tzv. jury show. Večerem nás bude provázet trojice moderátorů Alessandro Cattelan, Laura Pausini a Mika. Atmosféru pro celý přenos určitě umocní i plná hala diváků, která k této události neodmyslitelně patří.

Přenos zahájí letošní moderátor Alessandro Cattelan tanečním číslem, které je založeno na italských gestech. Během hlasování nás pak čeká duet mezi zbylými dvěma moderátory Laurou Pausini a Mikou a také by měli vystoupit italští reprezentanti z roku 2015 – skupina Il Volo se svým hitem Grande Amore. Ve středu však vyšlo najevo, že Gianluca Ginoble měl pozitivní test na covid, takže skupina vystoupí pouze ve dvou členech přímo v aréně, ale Gianluca bude přítomen virtuálně.

Zajímavostí je, že Austrálie letos nevyužije klasický televoting, ale společnost Digame, která má na starosti televoting v Eurovizi, pro Austrálii speciálně vytvořila online platformu. Hlasující z Austrálie tak na webu vyberou, kterým zemím chtějí poslat kolik hlasů (stále platí limit 20 hlasů na osobu stejně jako u klasického televotingu), posléze jim bude vygenerován odkaz na online platbu (každý hlas bude stát 55 centů australského dolaru) a po zaplacení se hlasy započítají do australského televotingu. Po zaplacení již nebude možné hlasovat znovu. Podobnou metodu (pouze bez placení) využívá místo televotingu dětská Eurovize, ale na dospělé Eurovizi je to poprvé, kdy je využita jiná metoda než klasický televoting.

Přímý přenos startuje ve 21:00 a živě jej budete moci sledovat na obrazovkách České televize na programu ČT 2, kde vás celým pořadem provede Jan Maxián, anebo na ivysilani.cz. Letos narozdíl od předchozích let nebude možné sledovat přímé přenosy bez komentáře na oficiálním kanále na YouTube.

Chcete během večera bodovat a hodnotit? Stáhněte si a vytiskněte naše oficiální bodovací archy!

3 komentáře: „DNES: Druhé semifinále Eurovize 2022

 • Tak Belgie je pro mě docela překvapení, ty bych tedy opravdu do finále neposlal. Mrzí mě nepostup Irska a Kypru, ale jinak asi v pohodě. I když tomu Srbsku taky moc nemůžu přijít na chuť.

  Reagovat
 • Tak za mě bych poslal do finále Finsko, Maltu, Estonsko, Kypr, Irsko, Makedonii, Rumunsko, Polsko, Švédsko, Česko. Výkon našich reprezentantů byl až překvapivě výborný, jsem spokojen, snad klapne postup. Ale už teď bych to hodnotil jako úspěch.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..